V NIEDZIELA w ciągu roku

1. Przeżywamy dziś V Niedzielę w ciągu roku.

- w poniedziałek – NMP w Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorych. Msze święte. O 16:00 w Rząsinach o 16:00 i w Uboczu o 18:00. Podczas Mszy św. będzie sprawowany Sakrament Namaszczenia Chorych. Przypominam, że aby przystąpić do tego Sakramentu, trzeba być w stanie łaski uświęcające. Proszę też, by pomóc Chorym i Starszym i umożliwić im dojazd do kościoła.

- w czwartek – święto Świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy.

3. Przypominamy, że w soboty wieczorem Eucharystia, którą sprawujemy jest Mszą św. niedzielną.

4. Od 24 do 30 marca w Olszynie będą odbywać się nauki przedmałżeńskie. Jeśli ktoś planuje zawarcie małżeństwa w tym roku, prosimy, by skorzystał ze tej oferty.

6. Dziękuję za składane ofiary. Dziś II niedziela miesiąca, będzie można złożyć ofiarę na cele liturgiczne.

7. W pierwszą niedzielę marca odbędzie się składka na ubezpieczenie naszych kościołów i budynków parafialnych. Koszt ubezpieczenia to prawie 2 tys. Zł. Dziękuję za wsparcie.

8. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

- Paweł Guszała i Justyna Świerczyńska – Jelenia Góra;

- Tomasz Buchowski i Roksana Góra – Wrocław.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

11. Wszystkim życzymy trwania w łasce Bożej i wypraszamy błogosławieństwo Pana i opiekę Maryi.