I NIEDZIELA przygotowania Paschy 

1. Przeżywamy dziś I Niedzielę Przygotowania Paschy.

2.
Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Rząsinach po Mszy św. o 16:00, w Wolbromowie o 17:00 i w Uboczu po Mszy św. o 18:00. Zachęcamy do uczestnictwa także dzieci, zwłaszcza komunijne i rocznicowe i młodzież, zwłaszcza bierzmowaną. Gorzkie Żale śpiewane są w niedziele w Wolbromowie po Mszy św., w Uboczu między Mszami, a w Rząsinach przed Mszą świętą.

3. Pamiętajmy też o pokutnym charakterze tego czasu i o nieuczestniczeniu w zabawach.

4. Od Środy Popielcowej po raz kolejny ruszyła wielkopostna akcja miłosierdzia – Post, Modlitwa i Jałmużna
. Można składać anonimowe karteczki z intencjami modlitwy, o którą chcemy prosić. Zachęcamy też do zdejmowania karteczek z wypisanymi potrzebami naszych najuboższych braci i sióstr. W każdym z nich Chrystus czeka na naszą odpowiedź.

5. Dziś po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych z Ubocza.

6. Od 15 marca w Gryfowie Śl. będą odbywać się nauki przedmałżeńskie. Jeśli ktoś planuje zawarcie małżeństwa w tym roku, prosimy, by skorzystał ze tej oferty.

7. 7 kwietnia, w V Niedzielę Przygotowania Paschy w czasie Mszy świętej o 12:00 w Uboczu pod przewodnictwem Ks. Bpa Marka Mendyka, zostaną uroczyście wniesione relikwie św. Siostry Faustyny i będzie to liturgia w czasie której w sposób szczególny nasza parafia będzie poświęcona na nowo Miłosierdziu Bożemu. Od tego dnia kościół w Uboczu będzie miejscem szczególnym czci i krzewienia daru Miłosierdzia. Tego dnia Ksiądz Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży, która ukończyła trzyletnią formację. Proszę też, by osoby starsze, które deklarowały chęć przystąpienia do Sakramentu Bierzmowania zgłosiły się do Księdza Proboszcza.

8. Jest to dzień święta całej parafii, a zwłaszcza wspólnoty uboczańskiej. Do tych uroczystości przygotowywać się będziemy przez rekolekcje paschalne, które rozpoczną się w niedzielę poprzedzającą, a które poprowadzi ks. Norbert Turczynowski. Wraz z Radą Parafialną, Radą Gospodarczą, wraz z Panią Sołtys i Radą Sołecką wspólnie organizujemy ten dzień, który wpisuje się w historię naszej parafii i Ubocza.

9. Już dziś informuję, że tego dnia ulegnie zmianie porządek sprawowanych Mszy świętych: 7.30 Wolbromów, 9:00, Rząsiny i o 12:00 Uroczysta Msza święta w Uboczu.

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

11. Dziękuję za składane ofiary. Dziś można złożyć ofiarę na cele liturgiczne. Za tydzień zaś jak co roku w II Niedzielę Przygotowania Paschy Ad Gentes, można będzie złożyć ofiarę na Kościół w Afryce.

12. U Pań Zelatorek można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

13. Zapraszamy wszystkich na spotkanie biblijne 22 marca o 19 w salce katechetycznej w Gryfowie Śl. Spotkanie poprowadzi ks. Piotr Kot, biblista.

14. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła.

15. W zeszłym tygodniu do Wieczności odeszła +Irena Andryjewicz z Ubocza. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

17. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i ducha pokuty na czas Wielkiego Postu.

Ksiądz proboszcz Krzysztof Żmigrodzki