III NIEDZIELA przygotowania Paschy

1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Przygotowania Paschy.

2. Kalendarz Kościoła:

- w poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza św. o 7:00 w kaplicy na plebanii.

3. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Rząsinach po Mszy św. o 16:00, w Wolbromowie o 17:00 i w Uboczu po Mszy św. o 18:00. Zachęcamy do uczestnictwa także dzieci, zwłaszcza komunijne i rocznicowe i młodzież, zwłaszcza bierzmowaną. Gorzkie Żale śpiewane są w niedziele w Wolbromowie po Mszy św., w Uboczu między Mszami, a w Rząsinach przed Mszą świętą.

4. Pamiętajmy też o pokutnym charakterze tego czasu i o nieuczestniczeniu w zabawach.

5. Od Środy Popielcowej po raz kolejny ruszyła wielkopostna akcja miłosierdzia – Post, Modlitwa i Jałmużna. Można składać anonimowe karteczki z intencjami modlitwy, o którą chcemy prosić. Zachęcamy też do zdejmowania karteczek z wypisanymi potrzebami naszych najuboższych braci i sióstr. W każdym z nich Chrystus czeka na naszą odpowiedź.

6. Za tydzień rozpoczynamy czas Rekolekcji Paschalnych, które mają przygotować nas do Świąt Paschalnych. Już dziś zaplanujmy czas, by móc uczestniczyć w rekolekcjach.

7. 7 kwietnia, w V Niedzielę Przygotowania Paschy w czasie Mszy świętej o 12:00 w Uboczu pod przewodnictwem Ks. Bpa Marka Mendyka, zostaną uroczyście wniesione relikwie św. Siostry Faustyny i będzie to liturgia w czasie której w sposób szczególny nasza parafia będzie poświęcona na nowo Miłosierdziu Bożemu. Od tego dnia kościół w Uboczu będzie miejscem szczególnym czci i krzewienia daru Miłosierdzia. Tego dnia Ksiądz Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży, która ukończyła trzyletnią formację. Proszę też, by osoby starsze, które deklarowały chęć przystąpienia do Sakramentu Bierzmowania zgłosiły się do Księdza Proboszcza.

8. Jest to dzień święta całej parafii, a zwłaszcza wspólnoty uboczańskiej. Do tych uroczystości przygotowywać się będziemy przez rekolekcje paschalne, które rozpoczną się w niedzielę poprzedzającą, a które poprowadzi ks. Norbert Turczynowski. Wraz z Radą Parafialną, Radą Gospodarczą, wraz z Panią Sołtys i Radą Sołecką wspólnie organizujemy ten dzień, który wpisuje się w historię naszej parafii i Ubocza.

9. Już dziś informuję, że tego dnia ulegnie zmianie porządek sprawowanych Mszy świętych: 7.30 Wolbromów, 9:00, Rząsiny i o 12:00 Uroczysta Msza święta w Uboczu.

10. W odpowiedzi na pytania w sprawie wotum – daru, który ma być dziękczynieniem za szczególne wyróżnienie naszej społeczności w perspektywie Bożego Miłosierdzia informuję, że wszyscy, którzy chcieliby złożyć ofiarę jako wotum (dziękczynienie za łaski, za miłosierdzie Boże, czy może też prośba o Boże umocnienie), mogą to uczynić w najbliższym czasie. Wtedy zakupimy nową patenę, a może kielich, które to będą pamiątką dla następnych pokoleń tego dnia i tych wielkich wydarzeń.

11. Bardzo proszę o kontakt rodziny, które będą przygotowywały dekoracje naszych kościołów na Święta Paschalne.


12. Bardzo dziękuję Panu Mieczysławowi za pomoc w ustawieniu pieca na plebanii. Dziękuję Panu Pawłowi Barszczowskiemu za parapety na plebanię oraz Panu Sławomirowi Łopągowi za wykonanie instalacji elektrycznej.

13. Od poniedziałku trwa się generalny remont kuchni na plebanii w Rząsinach. Bardzo dziękuję za składane, zbierane ofiary na ten cel, za całą życzliwość i pomoc.

14. Można nabyć paschaliki wielkanocne w cenie 6 zł i 15 zł. Fundusze z tych paschalików przeznaczone są na pomoc hospicyjną.

15. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

16. Dziękuję za składane ofiary.

17. Przypominam, że w przyszłą niedzielę będzie zmiana czasu.

18. Dziś o 16:00 w Domku św. Jana Pawła spotkanie Rady Sołeckiej, Rady Gospodarczej i Rodziców kandydatów do Bierzmowania.

19. U Pań Zelatorek można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

20. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła.

21. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

22. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i ducha pokuty na czas Wielkiego Postu.

 

Ksiądz proboszcz Krzysztof Żmigrodzki