IV NIEDZIELA przygotowania Paschy

 

 

1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Przygotowania Paschy.

2. Kalendarz Kościoła:

– w poniedziałek przypada dzień Adoracji Wieczystej naszej Parafii. Wystawienie NS w Rząsinach o 14:00, a w Uboczu o 16:00. Proszę Grupy Modlitewne o podzielenie godzin Adoracji.

- we wtorek – 14 rocznica przejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II – Papieża.

- w czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się w intencji powołanych i powołań. Pamiętajmy w modlitwie o naszym kleryku Dawidzie.

- w piątek – pierwszy piątek miesiąca. Rano odwiedzimy Chorych i będzie to wizyta przedświąteczna. Spowiedź od 15.30 w Rząsinach (Adoracja) i od 17.30 w Uboczu (Adoracja).

- w sobotę – pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo Pierwszych Sobót w Uboczu o 17.20.

W piątek, po Drodze Krzyżowej i Mszy świętej w Uboczu zapraszamy na film „Faustyna”, który będzie można zobaczyć w Domku Św. Jana Pawła.

3. W przyszłą niedzielę odbędą się uroczystości związane z wprowadzeniem relikwii św. Siostry Faustyny do kościoła w Uboczu. Uroczystej Eucharystii w czasie której dokona się to wprowadzenie, będzie przewodniczył Ks. Biskup Marek Mendyk, który też udzieli Sakramenty Bierzmowania. Msza święta rozpocznie się o 12:00, zapraszamy wszystkich Parafian na wspólne świętowanie największego z przymiotów Boga, jakim jest miłosierdzie. Bardzo proszę o przyjście chwilę wcześniej do naszej uboczańskiej świątyni, zwłaszcza tych, którzy chcieliby mieć miejsca siedzące. Porządekk sprawowania Mszy świętych w tym dniu wygląda następująco: 7.30 Wolbromów, 9:00 Rząsiny i o 12:00 Ubocze.

4. Zachęcam, by w przyszłą niedzielę na znak radości i łączności udekorować nasze domy wizerunkami Chrystusa.

5. Dziękuję wszystkim, którzy zajęli się sprzątaniem terenu wokół kościoła w Uboczu.

6. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Rząsinach po Mszy św. o 16:00, w Wolbromowie o 17:00 i w Uboczu po Mszy św. o 18:00. Zachęcamy do uczestnictwa także dzieci, zwłaszcza komunijne i rocznicowe i młodzież, zwłaszcza bierzmowaną. Gorzkie Żale śpiewane są w niedziele w Wolbromowie po Mszy św., w Uboczu między Mszami, a w Rząsinach przed Mszą świętą.

7. Pamiętajmy też o pokutnym charakterze tego czasu i o nieuczestniczeniu w zabawach.

8. Dziś rozpoczynamy czas Rekolekcji Paschalnych, które mają przygotować nas do Świąt Paschalnych. Już dziś zaplanujmy czas, by móc uczestniczyć w rekolekcjach. 

9. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się i pomagają w dobrym przebiegu rekolekcji….

10. W odpowiedzi na pytania w sprawie wotum – daru, który ma być dziękczynieniem za szczególne wyróżnienie naszej społeczności w perspektywie Bożego Miłosierdzia informuję, że wszyscy, którzy chcieliby złożyć ofiarę jako wotum (dziękczynienie za łaski, za miłosierdzie Boże, czy może też prośba o Boże umocnienie), mogą to uczynić w najbliższym czasie. Wtedy zakupimy nową patenę, a może kielich, które to będą pamiątką dla następnych pokoleń tego dnia i tych wielkich wydarzeń.

11. Bardzo proszę o kontakt rodziny, które będą przygotowywały dekoracje naszych kościołów na Święta Paschalne.

12. Zachęcam też, żeby jak co roku nasza OSP pełniła wartę przy Grobie Pańskim.

13. Próba dzieci rocznicowych w Rząsinach odbędzie się 10 kwietnia po Mszy św. o 16:00 w Rząsinach.

14. Dobiega końca remont kuchni na plebanii. Bardzo dziękuję Panom, którzy przeprowadzili remont: Panu Władysławowi Sokołowskiemu za postawienie nowego pieca, Panu Patrykowi Wolakowi i Panu Bartoszowi Trądowi za wielki trud pracy. Panu Pawłowi Barszczowskiemu, Panu Szymonowi Sokołowskiemu oraz Tomaszowi Sokołowskiemu za pomoc. Dziękuję Paniom, które przez cały czas remontu zapraszały mnie na obiady i przynosiły jedzenie. Dziękuję Paniom, które pomogły w sprzątaniu plebanii po remoncie.

15. Dziękuję też poszczególnym wioskom, za wkład finansowy, który zgodnie z decyzją Rad Gospodarczych pozwolił sfinalizować ten remont. Ja ze swoich środków włożyłem ok. 7 tysięcy złotych, by także partycypować w tych kosztach.

16. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

17 Dziękuję za składane ofiary. Przypominam, że – tradycyjnie już - taca zbierana na zakończenie rekolekcji jest naszym dziękczynieniem za dar posługi Słowa Bożego dla Księdza Norberta.

18. U Pań Zelatorek można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

19. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

- Daria Polesiak – Ubocze i Sylwester Juszkiewicz – Ubocze;

- Marta Typer – Jelenia Góra i Jakub Schodnik – Jelenia Góra.

20. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła.

21. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

22. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i ducha pokuty na czas Wielkiego Postu.

 

Ksiądz proboszcz Krzysztof Żmigrodzki