V NIEDZIELA przygotowania Paschy

1. Przeżywamy dziś V Niedzielę Przygotowania Paschy. Dziś w naszej Parafii Uroczystość Intronizacji Relikwii Świętej Siostry Faustyny i dziś Bierzmowania. O 10.30 J. E. Ks. Bp Marek Mendyk przyjedzie do Wolbromowa, by pobłogosławić kościół i Wspólnotę mieszkańców a o 12:00 rozpocznie się Eucharystia w Uboczu. Msze Święte o 7.30 w Wolbromowie, o 9:00 w Rząsinach i o 12:00 w Uboczu.

2. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tych uroczystości.

3. Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpocznie Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach świętych błogosławimy palmy.

4. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Rząsinach po Mszy św. o 16:00, w Wolbromowie o 17:00 i w Uboczu po Mszy św. o 18:00. Zachęcamy do uczestnictwa także dzieci, zwłaszcza komunijne i rocznicowe i młodzież, zwłaszcza bierzmowaną. Gorzkie Żale śpiewane są w niedziele w Wolbromowie po Mszy św., w Uboczu między Mszami, a w Rząsinach przed Mszą świętą.

5. Pamiętajmy też o pokutnym charakterze tego czasu i o nieuczestniczeniu w zabawach.

6. Zachęcam też, żeby jak co roku nasza OSP pełniła wartę przy Grobie Pańskim.

7. Próba dzieci rocznicowych w Rząsinach odbędzie się 10 kwietnia po Mszy św. o 16:00 w Rząsinach.

8. Dobiegł końca remont kuchni na plebanii. Bardzo dziękuję Panom, którzy przeprowadzili remont: Panu Władysławowi Sokołowskiemu za postawienie nowego pieca, Panu Patrykowi Wolakowi i Panu Bartoszowi Trądowi za wielki trud pracy. Panu Pawłowi Barszczowskiemu, Panu Szymonowi Sokołowskiemu oraz Tomaszowi Sokołowskiemu za pomoc. Dziękuję Paniom, które przez cały czas remontu zapraszały mnie na obiady i przynosiły jedzenie. Dziękuję Paniom, które pomogły w sprzątaniu plebanii po remoncie.

9. Dziękuję też poszczególnym wioskom, za wkład finansowy, który zgodnie z decyzją Rad Gospodarczych pozwolił sfinalizować ten remont. Ja ze swoich środków włożyłem ok. 7 tysięcy złotych, by także partycypować w tych kosztach.

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. W przyszłą niedzielę będzie do nabycia Sygnaturka.

11. Dziękuję za składane ofiary. Za tydzień II niedziela miesiąca. Można wspomóc cele liturgiczne.

12. U Pań Zelatorek można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

13. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

- Daria Polesiak – Ubocze i Sylwester Juszkiewicz – Ubocze;

- Marta Typer – Jelenia Góra i Jakub Schodnik – Jelenia Góra.

14. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

16. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i ducha pokuty na czas Wielkiego Postu.

 

Ksiądz proboszcz Krzysztof Żmigrodzki