Niedziela Palmowa


1. NIEDZIELA PALMOWA, przypominając uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. W Wielką Sobotę kancelaria parafialna nie będzie czynna. W Wielki Czwartek rano w katerze legnickiej o godz. 10:00 odbędzie się Msza Krzyżma św. z poświęceniem olejów i odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich.

2. WIELKI CZWARTEK rozpoczyna Triduum Paschalne – jest upamiętnieniem Ostatniej Wieczerzy, podczas której Jezus Chrystus ustanawia Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w Rząsinach o 16.30, a w Uboczu o 19:00. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ołtarza Adoracji – adoracja w Uboczu do 22:00, a w Rząsinach do 21.15.

3. WIELKI PIĄTEK to dzień upamiętniający Mękę i Śmierć Pana Jezusa na Krzyżu. O godz. 8:00 w Rząsinach – Ciemna Jutrznia i adoracja do Liturgii Męki Pańskiej. O 15 w Uboczu adoracja – w godzinie konania Pana Jezusa na krzyżu - Koronka do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie Nowennę do Miłosierdzia Bożego. O 15:00 wyruszy Droga Krzyżowa do Rząsin z Gradówka i z Wolbromowa o 15.00. O godz. 1630 w Rząsinach, a o 19:00 w Uboczu rozpocznie się Nabożeństwo Wielkopiątkowe, na które złoży się Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża i Komunia św. Nabożeństwo zakończy się przeniesieniem NS do Ołtarza Bożego Grobu. Adoracja będzie trwała do godz. 2115 w Rząsinach, a do 22:00 w Uboczu.

4. WIELKA SOBOTA to dzień upamiętniający zstąpienie Chrystusa do piekieł, z których wydobywa Adama i Ewę - rozpocznie się w Rząsinach adoracją Eucharystii o godz. 800 oraz – Ciemną Jutrznią. W Uboczu adoracja w Grobie Pańskim od 11:00. Proszę Róże Różańcowe w obu kościołach o wyznaczenie planu adoracji, tak by przez cały czas jej trwania był ktoś z grup modlitewnych.

5. WIELKA I ŚWIĘTA NOC to uczestniczenie w Zmartwychwstaniu Pana Jezusa. WIGILA PASCHALNA rozpocznie się w Uboczu o 19:00, a w Rząsinach o godz. 2130 Liturgią Światła – przynosimy ze sobą świece paschalne; po Liturgii Słowa i Liturgii Chrzcielnej będziemy sprawowali pierwszą Eucharystię z Uroczystości Zmartwychwstania naszego Pana, następnie wyruszy uroczysta procesja rezurekcyjna. W Niedzielę Zmartwychwstania Mszę św. o godz. 8:00 w Uboczu z procesją rezurekcyjną, o 10:00 w Wolbromowie i o 12:00 w Rząsinach.

6. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym, w tym dniu tradycyjnie będzie można złożyć ofiarę na KUL i na WSD w Legnicy.

7. W tym dniu będzie udzielany Sakrament Chrztu św. na Mszy św. o 9:00 w Uboczu i o 12:00 w Rząsinach

8. Błogosławienie pokarmów wielkanocnych odbędzie się w Wielką Sobotę wg. następującego porządku: o 10.00 przy krzyżu w Gradówku, o 10.15 Rząsiny Górne, o 10.35 Górne Ubocze, o 10.45 obok kapliczki, o 11:00 w kościele w Uboczu, o 11.30 koło Świetlicy i o 11.45 koło krzyża – Ubocze Kolonia, o 12:00 w Wolbromowie i o 13:00 w Rząsinach. 
Przy okazji błogosławienia pokarmów prosimy o składanie darów. 


9. Proszę, by dziś po Mszy świętej zostali Panowie, którzy wezmą udział w obrzędzie umycia nóg.

10. Zapowiedzi Przedmałżeńskie: 

       - Daria Polesiak – Ubocze i Sylwester Juszkiewicz – Ubocze;

  - Marta Typer – Jelenia Góra i Jakub Schodnik – Jelenia Góra.

11. Jeszcze raz gorąco dziękuję Wam – Kochani Parafianie – za składane ofiary. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, za ofiary na paschał, za ofiary składane dziś na cele liturgiczne. Niech Pan za to Was wynagrodzi. Dziękuję Radom Sołeckim za przygotowanie palm. Dziękuję Pani Teresie Cierlik.

12. Zachęcam , by przy Grobie Pańskim wartę pełniła nasza OSP. 

13. Niech Pan otworzy nasze serca na przeżycie Najświętszych Tajemnic naszego zbawienia, byśmy mięli udział w Jego zmartwychwstaniu.

 

Ksiądz proboszcz Krzysztof Żmigrodzki