XXII NIEDZIELA   W CIĄGU ROKU

1. Przeżywamy dziś XXII Niedzielę w ciągu roku. Jest to dzień 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

- we wtorek - św. Grzegorza Wielkiego, papieża;

- w czwartek – pierwszy czwartek miesiąca, Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i o powołania. Pamiętajmy o naszym kleryku Dawidzie. W tym dniu odwiedzimy Chorych (od 15:00).

- w piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 15:00 w Rząsinach i o 16:00 Msza święta oraz od 17:00 w Uboczu i o 18:00 Msza święta.

- w sobotę – pierwsza sobota miesiąca – Nabożeństwo Pierwszych Sobót w Uboczu o 17.20

3. Wraca zwyczajny sposób sprawowania liturgii.

4. Jurto rano w Rząsinach, a w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 10.30 w Uboczu poświęcimy pierwszoklasistom przybory szkolne.

5. W przyszłą niedzielę poświęcimy też ziarno do siewu.

6. Na ręce Pani Sołtys z Ubocza i Rady Sołeckiej składam serdeczne podziękowanie za przygotowanie i współprzeżywanie I Dożynek Parafialnych. Mamy nadzieję, że będzie to początkiem tradycji wspólnego dziękczynienia za plony.

7. Wraz z Parafią św. Józefa w Świeradowie zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Włocławka na uroczystość Polska pod Krzyżem. Wyjazd 14 września, powrót 15 września. Chętnych proszę o zapisy w zakrystii.

8. Decyzją Biskupa Legnickiego został zatwierdzony nowy skład Rady Parafialnej.

9. Apel Policji.

10. Dziękuję za składane ofiary.

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Jest Żywe Słowo.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

14. W zeszłym tygodniu do Wieczności odeszła +Władysława Łubniewska z Ubocza oraz + Zofia Skrakowska z Gryfowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

15. Polecam Was wszystkich Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu.