XXIII NIEDZIELA   W CIĄGU ROKU

1. Przeżywamy dziś XXIII Niedzielę w ciągu roku.

- w czwartek – Najświętszego Imienia Maryi;

- w piątek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

- w sobotę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

3. Rozpoczął się nowy rok szkolny. W tym roku w naszych szkołach katechizują: Pani Alicja Jaworska w Uboczu i Pani Mirosława Rudawska w Rząsinach. Uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się 17 maja 2020 roku w Rząsinach, a Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się 10 maja 2020 roku o 9oo w Uboczu.

4. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej otrzymają książeczki pierwszo piątkowe, które od października będą mogły uzupełniać.

5. Spotkanie nowowybranej Rady Parafialnej w środę 11 września w Domku św. Jana Pawła II.

6. Wraz z Parafią św. Józefa w Świeradowie zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Włocławka na uroczystość Polska pod Krzyżem. Wyjazd 14 września, powrót 15 września. Chętnych proszę o zapisy w zakrystii.

7. W przyszłą sobotę o 16.30 w Gradówku spotkanie modlitewne z poświęceniem krzyża. Jest to nasze włączenie w akcję Polska pod Krzyżem.

8. Dziękuję za składane ofiary. Dziś II niedziela miesiąca, można wspomóc cele liturgiczne.

9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Jest Żywe Słowo.

10. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Marcin Baszak – Ubocze i Patrycja Ludwiczak – Ubocze.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

13. Polecam Was wszystkich Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu.