XXIV NIEDZIELA   W CIĄGU ROKU

1. Przeżywamy dziś XXIV Niedzielę w ciągu roku.

– w poniedziałek – św. Męczenników Korneliusz i Cypriana;

– w środę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika;

- w piątek – święto Poświęcenia Katedry Legnickiej;

- w sobotę – święto św. Mateusz Apostoła.

3. We wtorek przypada 80 rocznica sowieckiej agresji na Polskę.

4. Dziś w Wolbromowie i Uboczu, a za dwa tygodnie w Rząsinach zaprzysiężenie Rady Parafialnej. Przypominamy, że działania i skład Rad Gospodarczych każdej z wiosek nie ulegają zmianie.

5. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej otrzymają książeczki pierwszo piątkowe, które od października będą mogły uzupełniać.

6. W środę o 12:00 koło SP w Rząsinach będzie odbiór zużytego sprzętu RTV i AGD. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitali na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

7. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę i włączenie się w ogólnopolskie obchody wydarzenia: Polska pod Krzyżem.

8. Bardzo dziękuję za kolejną już Margaretkę w mojej intencji.

9. Dziękuję też raz jeszcze za przygotowania wieńców dożynkowych i wspólne dziękczynienie za plony.

10. W pierwszą niedzielę października będzie można złożyć ofiarę na II ratę ubezpieczenia naszych kościołów.

11. Dziękuję za składane ofiary.

13. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Marcin Baszak – Ubocze i Patrycja Ludwiczak – Ubocze.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

16. Polecam Was wszystkich Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu.