XXV NIEDZIELA   W CIĄGU ROKU

1. Przeżywamy dziś XXV Niedzielę w ciągu roku.

– w poniedziałek – św. Ojca Pio z Pietralciny, zakonnika;

– w czwartek – świętych męczenników Kosmy i Damiana;

- w piątek – św. Wincentego a Paulo, prezbitera;

- w sobotę – św. Wacława, męczennika.

3. Za tydzień w Rząsinach zaprzysiężenie Rady Parafialnej. Przypominamy, że działania i skład Rad Gospodarczych każdej z wiosek nie ulegają zmianie.

4. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej otrzymają książeczki pierwszo piątkowe, które od października będą mogły uzupełniać.

5. Jeśli chodzi o modernizację nagłośnienia w kościele w Uboczu, to wymieniony został wzmacniacz, głośniki, zakupiliśmy wzmacniacz do mikrofonu bezprzewodowego. Uzbieranych pieniędzy mieliśmy 10.500 zł. Na nowy sprzęt wydaliśmy 9.300 zł. Pozostało 1200 zł. Całość wymiany i prac gratisowo wykonał Pan Grzegorz Baszak, który kilka dni pracował w kościele, za co Mu jeszcze raz dziękujemy. Jak będzie to tylko możliwe, chcielibyśmy zakupić i zamontować wyświetlacz tekstów. Cena takiego sprzętu to ok. 10000 zł. Jeśli ktoś chciałby wspomóc to zadanie, może to uczynić. Co jakiś czas będziemy organizować zbiórkę na ten cel, aż uzbieramy potrzebną kwotę.

6. W środę o 18:00 na plebanii zabranie Rady Gospodarczej Rząsin. Zapraszam Radnych Parafialnych z Rząsin, tych, którzy należą do Rady Gospodarczej i tych, którzy mogą i chcieliby wesprzeć radą i pomocą działania, które zamierzamy podejmować.

7. Dziękuję za włączenie się w akcję pomocy zakupu nowoczesnych inkubatorów do szpitali na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

8. W pierwszą niedzielę października będzie można złożyć ofiarę na II ratę ubezpieczenia naszych kościołów.

9. W pierwszą sobotę października odbędzie się Pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wziąć w niej udział. Koszt wyjazdu 28 zł. Wyjazd z Rząsin o 7.20 z Ubocza 7.30.

10. Dziękuję za składane ofiary.

12. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Marcin Baszak – Ubocze i Patrycja Ludwiczak – Ubocze.

13. W zeszłym tygodniu do Wieczności odeszła + Stefania Jaszewska z Ubocza. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

16. Polecam Was wszystkich Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu.