XXVI NIEDZIELA   W CIĄGU ROKU

1. Przeżywamy dziś XXVI Niedzielę w ciągu roku.

– w poniedziałek – św. Hieronima, biskupa i doktora Kościoła;

- we wtorek – św. Teresy od dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;

- w środę – św. Aniołów Stróżów;

– w czwartek – Pierwszy Czwartek miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i o powołania.
W godzinach południowych odwiedzimy Chorych.

- w piątek – św. Franciszka z Asyżu. Jest to Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź od 15:00 w Rząsinach (Adoracja) i od 17:00 w Uboczu (Adoracja).

- w sobotę – św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy, naszej Patronki. Nabożeństwo Pierwszych Sobót w Uboczu o 17.20.

W przyszłą niedzielę wspólna modlitwa przy relikwiach św. Faustyny.

3. Rozpoczyna się październik. Nabożeństwa Różańcowe o 16:00 w Rząsinach, o 17:00 w Wolbromowie i o 18:00 w Uboczu (w czwartki i soboty o 17.30). Wróćmy do pobożności i zwyczaju naszych przodków i sięgajmy po Różaniec każdego dnia. Znajdźmy czas na udział w Nabożeństwach Różańcowych, bo mamy o co prosić i za co dziękować.

4. W październiku w Wolbromowie Msza św. we wtorki o 17:00.

5. Dziś w Rząsinach zaprzysiężenie Rady Parafialnej. Przypominamy, że działania i skład Rad Gospodarczych każdej z wiosek nie ulegają zmianie.

6. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej otrzymają książeczki pierwszo piątkowe, które od października będą mogły uzupełniać.

7. Jeśli chodzi o modernizację nagłośnienia w kościele w Uboczu, to wymieniony został wzmacniacz, głośniki, zakupiliśmy wzmacniacz do mikrofonu bezprzewodowego. Uzbieranych pieniędzy mieliśmy 10.500 zł. Na nowy sprzęt wydaliśmy 9.300 zł. Pozostało 1200 zł. Całość wymiany i prac gratisowo wykonał Pan Grzegorz Baszak, który kilka dni pracował w kościele, za co Mu jeszcze raz dziękujemy. Jak będzie to tylko możliwe, chcielibyśmy zakupić i zamontować wyświetlacz tekstów. Cena takiego sprzętu to ok. 10000 zł. Jeśli ktoś chciałby wspomóc to zadanie, może to uczynić. Co jakiś czas będziemy organizować zbiórkę na ten cel, aż uzbieramy potrzebną kwotę.

8. Wczoraj nasi ministranci wzięli udział w Diecezjalnym Dniu Skupienia Służby Liturgicznej. Bardzo dziękuję Klerykowi Dawidowi i Ceremoniarzowi Damianowi za przygotowanie i organizację tego wyjazdu. Dziękuję za udostępnienie busa. Dziękuję Państwu Majka za ubezpieczenie wyjazdu.

9. Dzieci z SP w Rząsinach wraz z Panią Katechetką Mirosławą Rudawską zrobiły piękne Różańce na rękę. Dzisiaj je uroczyście poświęcimy, tak by mogły się modlić już nas swoich Różańcach. W przyszłą niedzielę będzie można takie Różańce zakupić. Cena 5 zł. Z całego serca dziękuję Pani Katechetce Mirosławie za wielkie zaangażowanie.

10. W przyszłą niedzielę poświęcimy Różańce dzieciom pierwszokomunijnym. Po Mszy św. w Rząsinach spotkanie z rodzicami.

11. Bardzo dziękuję Panom Dariuszowi Torba i Bartoszowi Trąd za podnośnik i za wyczyszczenie rynien kościoła w Rząsinach.

12. Dobiega końca czas wakacji studentów. Bardzo dziękuję Klerykowi Dawidowi za zaangażowanie w życie parafii w czasie wakacji. Kleryk Dawid rozpoczyna drugi rok formacji kapłańskiej i studiów filozoficzno- teologicznych. Życzymy mu świtał Ducha Świętego i pamiętamy w modlitwie.

13. Dziękuję za włączenie się w akcję pomocy zakupu nowoczesnych inkubatorów do szpitali na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

14. W pierwszą niedzielę października (za tydzień) będzie można złożyć ofiarę na II ratę ubezpieczenia naszych kościołów.

15. W sobotę odbędzie się Pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wziąć w niej udział. Koszt wyjazdu 28 zł. Wyjazd z Rząsin o 7.20 z Ubocza 7.30.

16. Dziękuję za składane ofiary.

18. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Łukasz Przybylak – Olszyna i Kinga Kucykowska – Ubocze.

20. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

21.Polecam Was wszystkich Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu.