VI NIEDZIELA   Radości Paschalnej

1. Przeżywamy dziś VI Niedzielę Radości Paschalnej. Dzisiejszy dzień jest w sposób szczególny poświęcony św. Janowi Pawłowi II w 100 rocznicę Jego urodzin.

2. Rozpoczynają się Dni Modlitw o dobre plony i pracujących w rolnictwie.

- w środę – rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Zbigniewa Kiernikowskiego;

- w czwartek – św. Rity, zakonnicy;

- w sobotę o 14:00 w Wolbromowie Uroczysta Msza św. Odpustowa ku czci św. Jana Nepomucena;

- w niedzielę za tydzień – NMP Wspomożycielki Chrześcijan.

4. Przeżywamy miesiąc maj – miesiąc Maryi. Nabożeństwa Majowe o 17:00 w Wolbromowie, o 18:00 w Gradówku (przy kapliczce) i o 17.30 w Uboczu. Do czasu ustania ograniczeń związanych z epidemią, w Rząsinach Nabożeństwo Majowe połączone z wieczornym Różańcem codziennie o 20.15. W maju we wtorki Msza św. w Wolbromowie o 17:00.

5. W sobotę 30 maja o 14:00 w Uboczu – Msza św, Odpustowa ku czci Nawiedzenia NMP.

6. Bardzo dziękuję mieszkańcom Gradówka za przygotowanie Święta NMP Fatimskiej.

7. Papież Franciszek prosi, by w maju codziennie modlić się na Różańcu o ustanie epidemii.

8. Trwamy w modlitwie Nowenną Pompejańską.

9. W nawiązaniu do Zarządzenia Prezesa Rady Ministrów:
Na Mszy świętej w naszych kościołach może przebywać określona ilość osób - 1 osoba na 10 m2, a więc w kościele w Rząsinach jest 470 m2 - maksymalnie 47 osób, w kościele w Uboczu jest 220 m2, a więc maksymalnie 22 osoby i w kościele w Wolbromowie jest 150m2, a więc maksymalnie 15 osób. Przychodzimy w maseczkach i zachowujemy dystans między sobą. Nie wlicza się to tej liczby osoby przebywające na zewnątrz kościoła zachowujące odpowiedni dystans.

10. W każdą niedzielę transmitowana jest Msza św. o 12:00 z kościoła parafialnego.

11. Każdego dnia trwamy na modlitwie o ustanie epidemii. Codziennie o 20.15 jest transmitowane nabożeństwo. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Zapraszamy też do przyjścia do kościoła codziennie o 20.15.

12. Bardzo dziękuję ludziom, którzy mnie wspomagają. Jest bardzo niełatwo, ale dziękuję Panu Bogu za Was, za Waszą życzliwość i ciągłe poczucie odpowiedzialności za naszą Parafię. Na prośbę Parafian podaję też numer konta parafialnego: 52 1600 1462 1836 1334 4000 0001

13. Ostatnio na plebanii nastąpiła awaria, pękła jedna z rur. W najbliższym czasie planujemy remont i naprawę skutków awarii. Za wszelką pomoc, dziękuję.

14. Jedna z naszych Parafianek, która pracuje w aptece zaoferowała pomoc osobom starszym w wykupieniu leków.

15. Pamiętajmy w modlitwie o tak potrzebny deszcz.

16. Pamiętajmy w modlitwie o tegorocznych maturzystach. Prośmy też o nowe i święte powołania z naszej parafii.

19. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

20. Życzymy mocy błogosławieństwa Bożego.