XXVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Przeżywamy dziś XXVI Niedzielę w ciągu roku. Dzień szczególnej modlitwy za powołanych z naszej parafii.

2. W związku ze wzrostem zachorowań na Covid przypominamy, ze do kościoła można wejść tylko w maseczce, zasłaniającej usta i nos.

- w poniedziałek – św. Wacława, męczennika;

- we wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

- w środę – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

- w czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Jest to pierwszy czwartek miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie i powołanych i o powołania. Pamiętajmy w modlitwie o naszych klerykach; rano odwiedzimy Chorych;

- w piątek – Świętych Aniołów Stróżów. Jest to Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 15:00 w Rząsinach i o 16:00 Msza święta, oraz od 17:00 w Uboczu i o 18:00 Msza święta;

- w sobotę – pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszych sobót o 17.20 w Uboczu.

4. Rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa Różańcowe o 16:00 w Rząsinach, o 17:00 w Wolbromowie oraz o 17.30 w Uboczu. W przyszłą niedzielę poświęcenie różańców dzieci pierwszokomunijnych.

5. Na stronie parafialnej pojawiło się kalendarium duszpasterskie naszej parafii.

6. Bardzo dziękuję za pomoc i wsparcie modlitewne i finansowe dla naszej chorej Beaty. W zeszłą niedzielę z zakupu ciasta zebrano 4200 zł. W tym miejscu dziękuję Pani Sołtys i Radzie Sołeckiej, Panu Radnemu za zaangażowanie i wspólną pomoc na rzecz Beaty.

7. Bardzo dziękuję naszym klerykom za posługę i pomoc w czasie wakacji. Towarzyszmy im naszą modlitwą i życzmy, by ten rok formacji, który rozpoczynają, był jeszcze większym czasem zjednoczeniem z miłością Pana, pod opieką Maryi. Przez ok. roku Kleryk Damian nie będzie dostępny ani telefonicznie, ani przez jakiekolwiek komunikatory internetowe.

8. Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby należeć do Towarzystwa Przyjaciół Legnickiego Seminarium.

9. Pierwsza Komunia Święta w przyszłym roku zaplanowana jest na 16 maja w Uboczu. Dziś już można odbierać indeksy dzieci pierwszokomunijnych.

10. Przypominamy, że uczestniczenie w katechezie szkolnej nie jest rzeczą dowolną. Jest to przygotowanie dalsze do przyjęcia sakramentów, a także do podjęcia takich obowiązków jak rodzic chrzestny, czy świadek.

11. Pamiętajmy w modlitwie o nowe i święte powołania z naszej parafii.

13. Bardzo dziękuję za składane ofiary. Dziękuję za ofiary na pomoc Beacie.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

16. Życzymy mocy błogosławieństwa Bożego.