XXVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Przeżywamy dziś XXVIII Niedzielę w ciągu roku. Jest to Niedziela Papieska. Jak co roku wsłuchujemy się w nauczanie św. Jana Pawła II, wspomagamy młodzież mniej zamożną.

2. W związku ze wzrostem zachorowań na Covid przypominamy, ze do kościoła można wejść tylko w maseczce, zasłaniającej usta i nos.

- we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego;

- w czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;

- w piątek – Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, Patronki Śląska;

- w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

Dziś Niedziela Papieska pod hasłem Totus Tuus. W tym dniu modlitwą i ofiarami wspomagamy młodzież z rodzin mniej zamożnych. Będzie też można nabyć kremówki. Bardzo dziękuję Piekarni Państwa Kownackich za pyszne kremówki i całą życzliwość dla naszej parafii.

Na wtorkowym posiedzeniu RADY Parafialnej, ustalono zmiany w porządku sprawowania liturgii i nabożeństw w naszej parafii za względy na chorobę i rehabilitację proboszcza. Jednak biorąc pod uwagę zagrożenie Covid i rygory sanitarne, które mogą nastąpić, zmiany podamy prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Nie będzie Mszy św. we wtorki w Wolbromowie.

4. Rozpoczął się miesiąc październik. Nabożeństwa Różańcowe o 16oo w Rząsinach, o 17:00 w Wolbromowie oraz o 17.30 w Uboczu.

5. Zachęcamy do wzięcia kart wypominkowych i listu z porządkiem nabożeństw wypominkowych.

6. Informujemy, ze w niedzielę 25 października będą rozprowadzane stroiki na groby.

7. Za tydzień w całej Polsce liczenie wiernych obecnych na Eucharystii i przystępujących do Komunii Świętej.

8. Na stronie parafialnej pojawiło się kalendarium duszpasterskie naszej parafii.

9. Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby należeć do Towarzystwa Przyjaciół Legnickiego Seminarium.

10. Za tydzień będzie można złożyć ofiarę na drugą ratę ubezpieczenia naszych kościołów. Koszt ubezpieczenia to 1800 zł. Dziękuje za zrozumienia i życzliwość.

11. Pamiętajmy w modlitwie o nowe i święte powołania z naszej parafii.

13. Bardzo dziękuję za składane ofiary. Dziękuję za ofiary na pomoc Beacie.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

16. Życzymy mocy błogosławieństwa Bożego.