Chór parafialny istnieje w Rząsinach od niemal 20 lat. Prowadzony przez założycielkę Elżbietę Lochyńską (Mikos) od 2004 r. do 2011 r. był początkowo prawie wyłączną domeną działających w Rząsinach harcerek, których pasję rozwijały cykliczne warsztaty muzyczne pod kierownictwem Pawła Bębenka i Huberta Kowalskiego.

Śpiewamy utworya capella, najczęściej pieśni liturgiczne, nie tylko podczas dużych uroczystości parafialnych: Triduum Paschalnego, odpustu ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej (16 listopada) i Bożego Narodzenia, ale również w niedziele lub święta patriotyczne. W naszym repertuarze mamy m.in. piękne i różnorodne kolędy, jak np.:Zdrów bądź Krolu Anjelski (najstarsza polska kolęda), francuską kolędę  Nad Betlejem w ciemną noc, pastorałkę Nam się dziś stała, pieśni wielkopostne i wielkanocne w tradycyjnych lub mniej znanych opracowaniach, pieśni maryjne ku czci Patronki naszej parafiiO Miłosierna z Ostrej Bramyi Ostrobramska miłosierdziem wsławiona , a także współczesne opracowania części stałych mszy św.:Missa SimplexR. Dubry, Sanctus P.Bębenka i Kyrie oraz Agnus DeiA.Samostrokowa.

Obecny skład:

Sopran:Anna Mikos,Bogna Łasica,Klaudia Kaczmarek,Małgorzata Zagiczek, Małgorzata Biegacz, Dorota Martynowska

Alt:Anna Czajewicz, Elżbieta Lochyńska, Maria Walerczak, Zuzanna Łach

Tenor:Andrzej Walerczak

Bas:Mariusz Mieniek,Michael Winkler

Okazjonalnie śpiewają z nami Bożena Deptuła, Tadeusz Deptuła, Orest Kuropka, Anna Sawicka, Agata Dąbrowa, Marta Lochyńska, Monika Lochyńska, Lena Kaczmarek.

W ostatnim czasie pożegnaliśmy naszych dwóch tenorów: Leopolda Wołoszyn (zm. 16.11.2021) i Bronisława Łach (zm. 11.02.2022). R.I.P.

Dzięki opiece Matki Bożej z Ostrej Bramy i św. Cecylii możemy się wciąż cieszyć, że nasz chór, mimo niezbyt licznego składu, nadal śpiewa i coraz piękniej brzmi. Łączy nas nie tylkowspólna pasja, którą jest zamiłowanie do śpiewu na chwałę Bożą, lecz także serdeczne i wieloletnie przyjaźnie. Czas wspólnych prób jest tym punktem w tygodniowym planie, na który każdy z nas szczególnie czeka.

Zapraszamy do dołączenia! Spotykamy się zazwyczaj w piątki około godz.18.00.

Kontakt:

Zuzanna Łach- dyrygentka

Tel.: 504 984 351

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

zdjecia choru 1zdjecie choru 2