Chór parafialny istnieje w naszej w parafii od niemal 20 lat. Prowadzony przez założycielkę Elżbietę Lochyńską (Mikos) od 2004 r. do 2011 r. był początkowo prawie wyłączną domeną działających w Rząsinach harcerek, których pasję rozwijały cykliczne warsztaty muzyczne pod kierownictwem Pawła Bębenka i Huberta Kowalskiego.

Śpiewamy utwory a capella nie tylko podczas dużych uroczystości parafialnych: Triduum Paschalnego, odpustu ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej (16 listopada) i Bożego Narodzenia, ale również w niedziele lub święta patriotyczne. W naszym repertuarze mamy m.in. piękne i różnorodne kolędy, jak np.: Zdrów bądź Krolu Anjelski czy francuską Nad Betlejem w ciemną noc, pieśni wielkopostne i wielkanocne w tradycyjnych lub mniej znanych opracowaniach, naszą ulubioną pieśń maryjną O Miłosierna z Ostrej Bramy, a także współczesną mszę R. Dubry Missa Simplex.

W miarę możliwości, gdyż wielu z nas regularnie dojeżdża na próby w Rząsinach po kilkanaście kilometrów, spotykamy się raz w tygodniu w piątki około 17.30, żeby ćwiczyć.

Obecnie śpiewamy w składzie:

Sopran: Anna Mikos, Dorota Martynowska, Klaudia Kaczmarek, Anna Sawicka, Katarzyna Jezierska, Agata Dąbrowa

Alt: Anna Czajewicz, Bożena Deptuła, Elżbieta Lochyńska, Bogna Łasica, Małgorzata Zagiczek, Maria Walerczak

Tenor: Andrzej Walerczak, Leopold Wołoszyn

Bas: Tadeusz Deptuła, Mariusz Mieniek, Michael Winkler

Cieszymy się każdą nową chętną do śpiewu osobą. Radością napawa też fakt, że coraz częściej śpiewają z nami dzieci naszych chórzystów: Lenka Kaczmarek, Monika Lochyńska
i Marta Lochyńska.

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki kościelnej do dołączenia do nas. Nie wystarczy się zachwycać, trzeba się przełamać i po prostu przyjść.

Kontakt:

Zuzanna Łach- dyrygentka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.