V NIEDZIELA per annum

1. Przeżywamy dziś V Niedzielę w ciągu roku. 

2. Kalendarz Kościoła:

- w poniedziałek – św. Bakhity;

- w środę – św. Scholastyki. W tym dniu z racji pogrzebu +ks. Jana Nowaka, nie będzie Mszy św. o 16:00 w Rząsinach;

- w czwartek – NMP z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorych. Msze święte z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych o 16:00 w Rząsinach i o 18:00 w Uboczu. Prosimy o pomoc w przywiezieniu Chorych do Kościoła. Przypominamy, że aby móc przyjąć ten Sakrament trzeba być w stanie łaski uświęcającej. Jest to ostatni czwartek przed Wielkim Postem, tak zwany „tłusty czwartek”.

3. W piątek po Mszy św. o 16:00 w Rząsinach spotkanie Rodziców Dzieci Rocznicowych z Rząsin.

4. Bardzo prosimy, by dzieci przebywające w kościele w czasie liturgii były pod stałą opieką rodziców, by nie chodziły same po kościele. Jest to prośba ze względu na bezpieczeństwo dzieci (schody, świeczniki, wybiegnięcie na drogę).

5. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

6. Dziękuję za składane ofiary. Dziękuję za pomoc w funkcjonowaniu parafii. Ostatnio rachunki za energię to ok. 2400 zł. Przed nami I rata ubezpieczenia naszych kościołów – 1900 zł. W pierwszą niedzielę marca będzie można złożyć ofiarę na ten cel.

7. Złożyliśmy wnioski o dofinansowanie remontu kościoła w Rząsinach. Proszę o modlitwę w tej intencji.

8. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła, za uporządkowanie po demontażu dekoracji świątecznych.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

10. W piątek wieczorem odszedł do Wieczności +Ks. Jan Nowak, proboszcz Parafii w Biedrzychowicach, Wicedziekan Dekanatu Gryfów Śląski. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

11. Dziękuję za troskę o sprawy parafialne, także o rachunki. Na prośbę Tych wszystkich, którzy dzwonili do mnie w tej sprawie, oraz w sprawie pomocy w zakupie opału na parafię, podaję numer konta:
52 1600 1462 1836 1334 4000 0001

Wszystkim życzymy trwania w łasce powołania do wiary i wypraszamy błogosławieństwo Pana i opiekę Maryi.

 

Ksiądz proboszcz Krzysztof Żmigrodzki