VI NIEDZIELA w ciągu roku

 

1. Przeżywamy dziś VI Niedzielę w ciągu roku.

2. Kalendarz Kościoła:

- w środę – Popielec. Rozpoczynamy Czas Czterdziestodniowego Przygotowania Paschy. Ten czas powinniśmy wypełnić pracą nad sobą. Częściej klękajmy do modlitwy, korzystajmy ze spowiedzi, adorujmy Pana. Msze święte w Środę Popielcową, z posypaniem głów popiołem, w Rząsinach o 16:00, w Uboczu o 18:00. W tym dniu obowiązuje ścisły post (jakościowy, jak w każdy piątek i ilościowy – trzy posiłki, w tym jeden do syta). Pamiętajmy też o pokutnym charakterze tego czasu i o nieuczestniczeniu w zabawach. W środę przypada dzień patronalny Ks. Bpa Zbigniewa Kiernikowskiego. Pamiętajmy w modlitwie.

3. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Rząsinach po Mszy św. o 16:00, w Wolbromowie o 17:00 i w Uboczu po Mszy św. o 18:00. Zachęcamy do uczestnictwa także dzieci, zwłaszcza komunijne i rocznicowe i młodzież, zwłaszcza bierzmowaną. Gorzkie Żale śpiewane są w niedziele w Wolbromowie po Mszy św., w Uboczu między Mszami, a w Rząsinach przed Mszą świętą.

4. W piątek otaczamy modlitwą wszystkich pokrzywdzonych poprzez nadużycia niektórych duchownych.

5. Od Środy Popielcowej po raz kolejny ruszy wielkopostna akcja miłosierdzia – Post, Modlitwa i Jałmużna. Jako wyraz naszej solidarności z potrzebującymi będzie ofiara składana do skarbony wielkopostnej. Środki uzbierane przeznaczymy, jak w Adwencie, na pomoc chorej Beacie.

6. W sobotę podczas Mszy świętej sprawowanej przez Ks. Bpa Zbigniewa Kiernikowskiego, nasz parafianin, Kleryk Dawid Dziedziejko otrzyma posługę lektoratu. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

7. Bardzo dziękuję Służbie Liturgicznej naszej parafii za przygotowanie liturgii uroczystości pogrzebowych ks. Kan Jana Nowaka. Podziękowania składam na ręce Damiana Kamińskiego, ceremoniarzy i lektorów, a także Pana Sylwestra Horbacza, za transmitowanie tych uroczystości przez stronę diecezjalną oraz dla Pana Organisty Mariusza Mocka.

8. Bardzo dziękuję Panu Krzysztofowi Dudzie za przegląd gaśnic w naszych kościołach i ufundowanie nowych.

9. W piątek odbyło się spotkanie rodziców dzieci rocznicowych. Rodzice, których nie było na spotkaniu mogą zapisać swoje dziecko na przygotowanie do rocznicy w przyszłą niedzielę po Mszy świętej. Przypominamy też, że warunkiem przygotowanie do Sakramentów jest uczestniczenie w katechezie szkolnej.

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

11. Dziękuję za składane ofiary. Dziś można wspomóc cele liturgiczne. W pierwszą niedzielę marca – ubezpieczenie kościołów.

12. Dziękuję za troskę o sprawy parafialne, także o rachunki. Na prośbę Tych wszystkich, którzy dzwonili do mnie w tej sprawie, oraz w sprawie pomocy w zakupie opału na parafię, podaję numer konta:
52 1600 1462 1836 1334 4000 0001

13. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

15. Wszystkim życzymy ducha pokuty i wypraszamy błogosławieństwo Pana i opiekę Maryi.

 

Ksiądz proboszcz Krzysztof Żmigrodzki