I NIEDZIELA przygotowania Paschy

1. Przeżywamy dziś I Niedzielę przygotowania paschy. 

2. Kalendarz Kościoła:

- w poniedziałek święto Katedry św. Piotra Apostoła

3. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Rząsinach po Mszy św. o 16:00, w Wolbromowie o 17:00 i w Uboczu po Mszy św. o 18:00. Zachęcamy do uczestnictwa także dzieci, zwłaszcza komunijne i rocznicowe i młodzież, zwłaszcza bierzmowaną. Gorzkie Żale śpiewane są w niedziele w Wolbromowie po Mszy św., w Uboczu między Mszami, a w Rząsinach przed Mszą świętą.

4. Pamiętajmy też o pokutnym charakterze tego czasu i o nieuczestniczeniu w zabawach.

5. Od Środy Popielcowej po raz kolejny ruszyła wielkopostna akcja miłosierdzia – Post, Modlitwa i Jałmużna. Jako wyraz naszej solidarności z potrzebującymi będzie ofiara składana do skarbony wielkopostnej. Środki uzbierane przeznaczymy, jak w Adwencie, na pomoc chorej Beacie.

6. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

7. Dziękuję za składane ofiary. Za tydzień zaś jak co roku w II Niedzielę Przygotowania Paschy Ad Gentes, można będzie złożyć ofiarę na Kościół w Afryce. W pierwszą niedzielę marca – ubezpieczenie kościołów.

8. Rodzice, których nie było na spotkaniu mogą zapisać swoje dziecko na przygotowanie do rocznicy w dzisiaj po Mszy świętej w Rząsinach. Przypominamy też, że warunkiem przygotowanie do Sakramentów jest uczestniczenie w katechezie szkolnej.

9. U Pań Zelatorek można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

10. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

12. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy + Władysława Bojarowicz. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

13. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i ducha pokuty na czas Wielkiego Postu.

14. Dziękuję za troskę o sprawy parafialne, także o rachunki. Na prośbę Tych wszystkich, którzy dzwonili do mnie w tej sprawie, oraz w sprawie pomocy w zakupie opału na parafię, podaję numer konta:

52 1600 1462 1836 1334 4000 0001

 

Ksiądz proboszcz Krzysztof Żmigrodzki