II NIEDZIELA przygotowania Paschy

 

1. Przeżywamy dziś I Niedzielę Przygotowania Paschy.

2. Kalendarz Kościoła:

- w czwartek - święto św. Kazimierza Królewicza. Jest to Pierwszy Czwartek miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i o powołania, o naszym kleryku Dawidzie i całej Wspólnocie WSD w Legnicy. W czwartek rano odwiedzimy Chorych;

- w piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź od 15:00 w Rząsinach i od 17:00 w Uboczu;

- w sobotę – Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwo Pierwszych Sobót w Uboczu i 17.20.

Jutro obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych.

3. Za tydzień w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne. Przewodniczyć im będzie ks. Norbert Turczynowski z Parafii NSPJ w Lubaniu.

4. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Rząsinach po Mszy św. o 16:00, w Wolbromowie o 17:00 i w Uboczu po Mszy św. o 18:00. Zachęcamy do uczestnictwa także dzieci, zwłaszcza komunijne i rocznicowe i młodzież, zwłaszcza bierzmowaną. Gorzkie Żale śpiewane są w niedziele w Wolbromowie po Mszy św., w Uboczu między Mszami, a w Rząsinach przed Mszą świętą.

5. Pamiętajmy też o pokutnym charakterze tego czasu i o nieuczestniczeniu w zabawach.

6. Od Środy Popielcowej po raz kolejny ruszyła wielkopostna akcja miłosierdzia – Post, Modlitwa i Jałmużna. Jako wyraz naszej solidarności z potrzebującymi będzie ofiara składana do skarbony wielkopostnej. Środki uzbierane przeznaczymy, jak w Adwencie, na pomoc chorej Beacie.

7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

8. Dziękuję za składane ofiary. Dziś jak co roku w II Niedzielę Przygotowania Paschy Ad Gentes, można będzie złożyć ofiarę na Kościół w Afryce. Za tydzień, w pierwszą niedzielę marca – ubezpieczenie kościołów. Wysokość, którą AM naliczono to 1900 zł.

9. U Pań Zelatorek można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

10. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

12. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy + Katarzynę Krawiec z Ubocza. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

13. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i ducha pokuty na czas Wielkiego Postu.

14. Dziękuję za troskę o sprawy parafialne, także o rachunki. Na prośbę Tych wszystkich, którzy dzwonili do mnie w tej sprawie, oraz w sprawie pomocy w zakupie opału na parafię, podaję numer konta:

52 1600 1462 1836 1334 4000 0001

 

Ksiądz proboszcz Krzysztof Żmigrodzki