III NIEDZIELA przygotowania Paschy

1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Przygotowania Paschy. Od dziś do wtorku nasza parafia przeżywa Rekolekcje Wielkopostne. Witamy w naszej Parafii Ks. Norberta Turczynowskiego z Parafii NSPJ w Lubaniu. Taca z poniedziałku i wtorku będzie naszym podziękowaniem dla Ks. Rekolekcjonisty.

2. Dziś przypada rocznica śmierci Ks. Bpa Tadeusza Rybaka, Pierwszego Biskupa Diecezji Legnickiej.

- w sobotę przypada rocznica wybory na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka. W sobotę o 17.30 w Uboczu Nabożeństwo do NMP Wspomożycielki Wiernych.

4. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Rząsinach po Mszy św. o 16:00, w Wolbromowie o 17:00 i w Uboczu po Mszy św. o 18:00. Zachęcamy do uczestnictwa także dzieci, zwłaszcza komunijne i rocznicowe i młodzież, zwłaszcza bierzmowaną. Gorzkie Żale śpiewane są w niedziele w Wolbromowie po Mszy św., w Uboczu między Mszami, a w Rząsinach przed Mszą świętą.

5. Pamiętajmy też o pokutnym charakterze tego czasu i o nieuczestniczeniu w zabawach.

6. Od Środy Popielcowej po raz kolejny ruszyła wielkopostna akcja miłosierdzia – Post, Modlitwa i Jałmużna. Jako wyraz naszej solidarności z potrzebującymi będzie ofiara składana do skarbony wielkopostnej. Środki uzbierane przeznaczymy, jak w Adwencie, na pomoc chorej Beacie.

7. W przyszłą niedzielę będzie można zakupić artykuły świąteczne. Fundusze pozyskane przeznaczone są na leczenie Beaty.

9. Są do nabycia świece Caritas w cenie 6 zł.

10. Dziękuję za składane ofiary. Dziś w pierwszą niedzielę marca – ubezpieczenie kościołów. Wysokość, którą nam naliczono to 1900 zł.

11. U Pań Zelatorek można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże. Wszystkim Paniom, z racji jutrzejszego święta, życzymy mocy błogosławieństwa przez ręce Najpiękniejszej, Maryi.

14. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy + Romana Boczek z Rząsin. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

15. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i ducha pokuty na czas Wielkiego Postu.

16. Dziękuję za troskę o sprawy parafialne, także o rachunki. Na prośbę Tych wszystkich, którzy dzwonili do mnie w tej sprawie, oraz w sprawie pomocy w zakupie opału na parafię, podaję numer konta: