XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Przeżywamy dziś XXIV Niedzielę w ciągu roku.

2. Kalendarz Liturgiczny Kościoła:

- poniedziałek – św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kościoła,
- wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

- środa – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,

- czwartek – św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa i męczennika,

- piątek – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa

- sobota – św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, dzieci i młodzieży.

3. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania – dni modlitw za dzieci i młodzież oraz wychowawców.

4. Msze Święte w tym tygodniu:

- Rząsiny – środa i piątek – godz. 17.00

- Ubocze – czwartek i sobota – godz. 18.00 oraz Msza Święta ślubna o godz. 14.00.

5. Intencje Mszalne w zakładce Intencje.

6. Pamiętajmy w naszej codziennej modlitwie o dobrą pogodę dla rolników.

7. W naszych modlitwach prośmy też o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, także z naszej parafii.

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny.

9. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

11. Życzę wszystkim wiele mocy błogosławieństwa Bożego na kolejne dni tego nowego tygodnia!

12. W piątek 17 września w kościele w Rząsinach po Mszy św. (ok. 17.30) będzie spotkanie z rodzicami i dziećmi klas II oraz III szkoły podstawowej, które będą przygotowywać się do I Komunii Świętej !!!

13. Dzisiaj II Niedziela miesiąca, po Mszy św. zbiórka do puszek na cele liturgiczne.

14. Wszystkim przybyłym gościom do naszej wspólnoty parafialnej życzę miłego pobytu i wypoczynku!

Ks. Proboszcz Paweł Opala