XXVNIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Przeżywamy dziś XXV Niedzielę w ciągu roku.

2. Kalendarz liturgiczny Kościoła:
- poniedziałek – Rocznica poświęcenia kościoła Katedralnego w Legnicy
- wtorek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
- czwartek – św. ojca Pio, kapłana

3. Dziś – Dzień środków Społecznego Przekazu. Polecajmy w modlitwach pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

4. Msze święte w tym tygodniu:

- Rząsiny- środa i piątek godz. 17.00, sobota 15.00

- Ubocze – czwartek i sobota godz. 18.00

5. Intencje Mszalne w zakłace intencje.

6. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Niedziela i Gość Niedzielny

7. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę.

8. W tym tygodniu w środę 22.09.2021 po Mszy św. ok. godz. 17.30 w Rząsinach będzie spotkanie z młodzieżą, która będzie przygotowywać się do sakramentu bierzmowania. Zapraszam na spotkanie młodzież kl. VII i VIII szkoły podstawowej, młodzież ze szkół średnich i kto jeszcze nie przyjął sakramentu bierzmowania oraz tychwszystkich starszych, którzy nie mają tego sakramentu a chcieliby te sakramenty przyjąć. W Uboczu zapraszam młodzież na spotkanie we czwartek 23.09.2021 po Mszy św. ok. godz. 18.30 w kościele.

9. Dla Ubocza i Rząsin wyjątkowo dzisiaj zbiórka do puszek na cele liturgiczne.

10. W naszych modlitwach prośmy o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych.

12. Życzę wszystkim wiele mocy błogosławieństwa Bożego na kolejne dni nowego tygodnia.

Ksiądz proboszcz Paweł Opala