XXVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Przeżywamy dziś XXVIII Niedzielę w ciągu roku. Jest to niedziela Papieska. Jak co roku wsłuchajmy się w nauczanie św. Jana Pawła II

2. Kalendarz liturgiczny Kościoła:
- poniedziałek – św. Jana XXIII, papieża
-wtorek – bł. Jana Beyzyma, kapłana
- środa bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
- czwartek – św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy
- piątek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora kościoła
- sobota – św. Jadwigi Śląskiej

3. We czwartek 14.10.21 Dzień Edukacji Narodowej. Polecamy Panu Bogu wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły.

4. Dzisiaj Niedziela Papieska pod hasłem : ,, Nie Lękajcie się’’. Dzisiaj modlitwą i ofiarami wspomagamy młodzież z rodzin mniej zamożnych. Dlatego po Mszy świętej będzie zbiórka do puszek ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia’’- wspierające młodzież zdolną z rodzin mniej zamożnych.

5. Mamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe: Rząsiny 17.00, Ubocze 17.30, Wolbromów 17.00 i Gradówek 17.00( koło figury Matki Bożej)

6. Msze święte w tygodniu:

Wolbromów wtorek 17.00

Rząsiny środa i piątek 17.00

Ubocze czwartek i sobota 18.00

8. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę.

9. Pamiętamy w naszych modlitwach, aby prosić Boga o nowe i liczne święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych

11. Życzę wszystkim wiele mocy błogosławieństwa Bożego na kolejne dni nowego tygodnia.

12.  Ogłoszenie o stroikach.

Ksiądz proboszcz Paweł Opala