XXXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Przeżywamy dziś XXXII Niedzielę w ciągu roku.

2. Kalendarz Liturgiczny kościoła:
- wtorek – święto rocznicy poświecenia Bazyliki Laterańskiej
- środa – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
- czwartek – św. Marcina z Tours, biskupa
- piątek – św. Jozafata, biskupa i męczennika
- sobota – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

3. Dzisiaj I Niedzielamiesiąca. Po skończonej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. We czwartek 11XI przypada 103 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o naszej ojczyźnie.

Msze św. w tym dniu: Ubocze godz. 10.00, Rząsiny godz. 12.00.

5. W niedzielę 14.XI uroczystość odpustowa ku czci Najświętszej naszej patronki, Matki Boskiej Ostrobramskiej. Msza św. odpustowa o godz. 13.00, przewodniczyć będzie ks. Mateusz Kopania, prefekt WSD w Legnicy. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tej naszej uroczystości odpustowej. Ci, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu posiłku dla księży, mogą zgłosić to w zakrystii.

6. Bardzo dziękuje za wspólna modlitwę wypominkową, za wspólne przeżycie modlitwy z duszami czyścowymi, za składane ofiary, Bóg zapłać.

W tym tygodniu nabożeństwa wypominkowe:

- Rząsiny - środa godz. 17.00( nr. 81 do nr. 120)

- piątek godz. 17.00 (od nr. 121 do nr. 161 oraz wszystkie upominki bez nr. domu)

- sobota godz. 15.30 ( wypominki z Gradówka)

- Ubocze – czwartek godz. 9.30 ( od nr 151 do 200)

- sobota godz. 17.30 ( od nr 201 do nr 259 oraz wypominki bez nr domu)

7. Msze święte w tygodniu:

- Rząsiny – środa godz. 17.00, czwartek godz. 12.00, piątek 17.00, sobota godz. 15.30

- Ubocze - czwartek godz. 10.00, sobota godz. 18.00

9.Pamiętajmy w naszych modlitwach, aby prosić Pana Boga o nowe, święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

10. Można zamawiać intencje mszalne na 2022 rok.

11.Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę.

12.Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych.

13.Wszystkim życzę wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień.

Ksiądz proboszcz Paweł Opala