XXXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Przeżywamy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która rozpoczyna ostatni tydzień w tym Roku Liturgicznym. Dzisiaj za odmówienie Aktu Poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny. Za tydzień Pierwsza Niedziela Adwentu. W tym dniu pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Ofiary zebrane z tej racji są przeznaczone na potrzeby parafii.

2. Powoli zbliża się Adwent. Prosimy dzieci o przygotowanie lampionów, a rodziców o pomoc w tym i o pomoc w znalezieniu postanowienia adwentowego.

3. Kalendarz Liturgiczny Kościoła:
- poniedziałek – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
- wtorek – św. Klemensa I, papieża i męczennika
- środa – św. Andrzeja Dung-Laca, kapłana i Towarzyszy, męczenników
- czwartek – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

4. Można zamawiać intencje mszalne na 2022 rok.

5. 8 grudnia w Leśniowie koło Częstochowy nasz kleryk Damian Kamiński, który jest w nowicjacie ojców Paulinów otrzyma w tym dniu habit tego zakonu oraz zostanie obłóczony. Proszę wszystkie grupy modlitewne i wszystkich parafian o modlitwę za kleryka nowicjusza Damiana, a także za kleryka Dawida.

6. Msze święte w tygodniu:

- Rząsiny – środa i piątek godz. 17.00

- Ubocze - czwartek i sobota godz. 17.00

8. Bardzo dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na cele liturgiczne, Bóg zapłać.

9. Bardzo dziękuję za pomoc w przygotowaniu odpustu.

10. Ogłoszenie na rzecz poszkodowanych w pożarze.

11. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych.

13. Wszystkim życzę wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień.

Królowi Wieków Nieśmiertelnemu

Bogu Samemu