XXXV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Przeżywamy dziś I Niedziele Adwentu. Adwent, czas pobożnego i radosnego oczekiwania na narodziny Jezusa. Adwent ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego i równocześnie jest okresem w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa, kieruje się nasza dusza ku oczekiwaniu Jego przyjścia powtórnego na końcu czasów. 

2. Dzisiaj pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny, oraz wieniec adwentowy.

3. W adwencie roraty w Rząsinach i w Uboczu o godz. 17.00. Wyjątek I piątek m-ca (Rząsiny godz. 16.00 i Ubocze godz. 17.30). Prosimy dzieci o przygotowanie lampionów oraz serduszek. Spowiedź Adwentowa w naszej parafii będzie 20.XII.2021r.


4. Kalendarz Liturgiczny Kościoła:
- wtorek – św. Andrzeja Apostoła

- piątek – św. Franciszka Ksawerego, kapłana

- sobota – św. Barbary, dziewicy i męczennicy


5. W tym tygodniu mamy I piątek miesiąca, I czwartek i I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych będą bliżej świąt Bożego Narodzenia. W I piątek okazja do spowiedzi: Rząsiny od godz. 15.30 do 16.00, Ubocze od godz. 17.00 do 17.30

6. W I sobotę miesiąca w Uboczu Nabożeństwa do Niepokalanego Serca N.M.P. po skończonej Mszy św. o godz. 10.00.

7. Przyszła niedziela to I Niedziela miesiąca. Dlatego na zakończenie każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. 
W przyszłą niedzielę będzie także zmiana tajemnic żywego różańca.


 8. Msze św. w tym tygodniu:

- Rząsinyśroda godz. 17.00, piątek godz. 16.00

- Ubocze - czwartek godz. 17.00, piątek 17.30, sobota godz. 10.00

 9. Intencje Mszalne w zakładce intencje.

 10 Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę. Bardzo dziękuję za zrobienie dekoracji adwentowych.

 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych.

 12.  Wszystkim życzę wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień.

Ksiądz proboszcz Paweł Opala