II Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy dziś II Niedziele Adwentu. W tym adwentowym czasie rozbrzmiewa wołanie św. Jana chrzciciela: ,,Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżk dla Niego…” Jest to wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan Jezus pragnie przychodzić do nas nieustannie, ale czy jesteśmy na to gotowi i przygotowani? Pan Bóg pragnie nas wszystkich obdarzyć swoim miłosierdziem. Czeka na każdego z nas w sakramencie pokuty i pojednania.

2. W środę 8 XII obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. W tym dniu prosimy Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, o czystość serca oraz o pełnienie woli bożej w życiu.

3. Kalendarz Liturgiczny Kościoła:

- poniedziałek – św. Mikołaja, biskupa
- wtorek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
- środa – Niepokalanego Poczęcia N.M.P
- piątek – Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej
- sobota – św. Damazego I, papieża.

4. W środę 8 XII w Leśniowie, nasz kleryk Damian Kamiński przyjmie habit zakonu ojców Paulinów. Proszę wszystkich parafian o modlitwę w intencji kleryka-nowicjusza Damiana.

5. Sobota 11 XII to druga sobota miesiąca. W uboczu na zakończenie Mszy św. która będzie o godz. 11.00, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do NMP Wspomożycielki Wiernych. Można składać karteczki z intencjami.

6. Msze św. w tym tygodniu:

- Rząsinyśroda i piątek godz. 17.00 (są to Msze św. Roratnie)

- Ubocze - czwartek godz. 17.00, sobota godz. 11.00

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Począwszy od tego tygodnia, tygodnik Niedziela jest już po 8zł.

9. Zachęcam do nabywania opłatków wigilijnych po każdej Mszy św. w zakrystii, można także po opłatki przyjść do kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na potrzeby parafii.

10. Ze względu na spowiedź świętą w sobotę 11 XII w parafii w Mirsku i Giebułtowie, kancelaria parafialna w sobotę będzie nieczynna. Jeżeli ktoś będzie miał jakąś sprawę do załatwienia w kancelarii, zapraszam w ciągu tygodnia po każdej wieczornej Mszy św.

11. Dzisiaj, zaraz po skończonej Mszy św. Będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu Koronka do Miłosierdzia Bożego.

12. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych, wszystkim życzę wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień.

Ksiądz proboszcz Paweł Opala