II Niedziela Adwentu 


1. Przeżywamy dziś II Niedziele Adwentu. W tym adwentowym czasie rozbrzmiewa wołanie św. Jana chrzciciela: ,,Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżk dla Niego…” Jest to wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan Jezus pragnie przychodzić do nas nieustannie, ale czy jesteśmy na to gotowi i przygotowani? Pan Bóg pragnie nas wszystkich obdarzyć swoim miłosierdziem. Czeka na każdego z nas w sakramencie pokuty i pojednania. 

2. W środę 8 XII obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. W tym dniu prosimy Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, o czystość serca oraz o pełnienie woli bożej w życiu.

3. Kalendarz Liturgiczny Kościoła:

- poniedziałek – św. Mikołaja, biskupa
- wtorek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
- środa – Niepokalanego Poczęcia N.M.P
- piątek – Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej
- sobota – św. Damazego I, papieża. 


4. W środę 8 XII w Leśniowie, nasz kleryk Damian Kamiński przyjmie habit zakonu ojców Paulinów. Proszę wszystkich parafian o modlitwę w intencji kleryka-nowicjusza Damiana.

5. Sobota 11 XII to druga sobota miesiąca. W uboczu na zakończenie Mszy św. która będzie o godz. 11.00, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do NMP Wspomożycielki Wiernych. Można składać karteczki z intencjami.

6. Msze św. w tym tygodniu:

   - Rząsinyśroda i piątek godz. 17.00 (są to Msze św. Roratnie)

   - Ubocze - czwartek godz. 17.00, sobota godz. 11.00

7. Intencje Mszalne w zakładce intencje. 

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Począwszy od tego tygodnia, tygodnik Niedziela jest już po 8zł.

9. Zachęcam do nabywania opłatków wigilijnych po każdej Mszy św. w zakrystii, można także po opłatki przyjść do kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na potrzeby parafii.

10. Ze względu na spowiedź świętą w sobotę 11 XII w parafii w Mirsku i Giebułtowie, kancelaria parafialna w sobotę będzie nieczynna. Jeżeli ktoś będzie miał jakąś sprawę do załatwienia w kancelarii, zapraszam w ciągu tygodnia po każdej wieczornej Mszy św.

11. Dzisiaj, zaraz po skończonej Mszy św. Będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu Koronka do Miłosierdzia Bożego.

12. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych, wszystkim życzę wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień.

 

Ksiądz proboszcz Paweł Opala