NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa.

2. Kalendarz Liturgiczny Kościoła:
- poniedziałek – św. Jana Apostoła i Ewangelisty
- wtorek – św. Młodzianków, męczenników
- piątek – św. Sylwestra I, papieża
-sobota – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.


3. W piątek 31.XII – ostatni dzień roku kalendarzowego. Podczas nabożeństwa dziękczynno-błagalnego podziękujemy Bogu za miniony czas, za dobro którego w tym czasie doświadczyliśmy. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo nad nami i naszymi rodzinami oraz nad naszą Ojczyzną.

- w Rząsinach – Msza i nabożeństwo o godz. 15:30

- w Uboczu – Msza i nabożeństwo o godz. 17:30. 

4. W sobotę 1 stycznia mamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Ta uroczystość należydoświąt nakazanych. Zobowiązuje nas do udziału w Świątecznej Mszy Świętej. W tym dniu modlimy się o pokój na świecie. Mszę Święte będą sprawowane:

- Wolbromów o godz. 9:00

- Ubocze o godz. 10:30

- Rząsiny o godz. 12:00

 

- Ubocze – ten dzień to także I sobota miesiąca. Bardzo proszę, aby ci wszyscy, którzy odprawiają nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, tym razem wyjątkowo sami w domach odmówili różaniec św. oraz poświęcili 15 min. na rozważanie tajemnic różańca świętego.

5. 2 stycznia – pierwsza niedziela miesiąca stycznia. Na zakończenie każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego sakramentu i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Będzie także zmiana tajemnic żywego różańca.

6. W tym roku nie będzie także tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – kolędy. Będzie tak jak w tamtym roku, sprawowane Msze Święte w intencji wszystkich mieszkańców i parafian. Plan tych Mszy św. podam w przyszłą niedzielę, a Msze św. kolędowe rozpoczniemy od 3 stycznia (poniedziałek). 

7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli (10 zł) i Gościa Niedzielnego (10 zł).

8. Bardzo dziękuje za przygotowanie i wystrój naszego kościoła na święta Narodzenia Pańskiego. Za uczestniczenie we Mszach Świętych i celebrowanie tajemnicy Narodzenia Jezusa. Bardzo dziękuję za wszystkie dary jakie otrzymałem na święta – Bóg zapłać.

9. Msze święte w tym tygodniu:

- Rząsiny – środa godz. 17:00; piątek godz. 15:30; sobota godz. 12:00

- Ubocze – czwartek godz. 17:00; piątek godz. 17.30; sobota godz. 10.30

- Wolbromów – sobota godz. 9:00

10. Intencje Mszalne w zakładce intencje.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych, a wszystkim życzę wszelkiego dobra i wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień!

Ks. Proboszcz Paweł Opala