II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Narodzenia Pańskiego.

2. We czwartek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywana uroczystością Trzech Króli. Głosi ona, że Syn Boży objawił się ludziom jako Zbawiciel całego świata. Hołd jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu jest znakiem, że i poganie zostali powołani do wiary. Pragniemy więc podkreślić, że jak ci Mędrcy zostali powołani, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Na koniec każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie kredy, kadzidła oraz wody. Msze św. w tym dniu sprawowane będą:

- Wolbromów o godz. 9:00

- Ubocze o godz. 10:30

- Rząsiny o godz. 12:00

W tym dniu w Rząsinach odbędzie się Orszak Trzech Króli.

3. W przyszłą niedzielę 9 stycznia przypada Uroczystość Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. W tym dniu warto zastanowić się nad własnym chrztem i powołaniem do zbawienia. Warto przypomnieć sobie datę i miejsce chrztu św., a może warto zadać sobie sprawę, że poprzez chrzest św. każdy z nas stał się dzieckiem Bożym, przeznaczonym do nowego, lepszego i świętego życia.

4. W tym tym tygodniu mamy I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych będą dopiero w I piątek lutego. Spowiedź św. z racji I piątku:
- Rząsiny od godz. 15:30 do 16:00
- Ubocze od godz. 17:10 do 17:30

5. 8 stycznia to I sobota miesiąca. W Uboczu nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych o godz. 16:30. W sobotę kancelaria czynna od godz. 8:00 do 9:00.

6. Msze święte w tym tygodniu:

- Rząsiny -poniedziałek i wtorek o godz. 17:15

-środa o godz. 17:00

-czwartek o godz. 12:00

- Ubocze  -czwartek o godz. 10:30

-piątek o godz. 17:30

-sobota o godz. 17:00

- Wolbromów -poniedziałek i wtorek o godz. 16:00

-czwartek o godz. 9:00

8. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych, a wszystkim życzę wszelkiego dobra i wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień!

10. A teraz odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Ks. Proboszcz Paweł Opala