NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Chrztu Pańskiego, która w liturgii kończy okres Narodzenia Pańskiego. Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Podziękujmy Panu Bogu za dar dziecięctwa Bożego, a także musimy sobie zdać sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi.

2. W tym roku wizyta duszpasterska z racji trwającej epidemii, ma inny charakter i przebieg. W naszych kościołach spotykamy się na wspólnej Eucharystii, a na zakończenie każdej Mszy Świętej jest udzielone błogosławieństwo dla wszystkich rodzin. Serdecznie zapraszam do włączenia się do tej wspólnej modlitwy i przyjęcia błogosławieństwa na nowy rok.

3. Msze św. w tym tygodniu:

- Rząsiny – środa i piątek o godz. 17:00

- Ubocze – czwartek i sobota o godz. 17:00

 
4. Intencje Mszalne w zakładce intencje.


5. Składam serdeczne podziękowania mieszkańcom Wolbromowa, Gradówka oraz Rząsin i Ubocza za uczestnictwo w Mszach świętych kolędowych! Także za udział w Orszaku Trzech Króli.

6. Serdeczne podziękowania kieruje także dla Pana Piotra Baszaka i wszystkich, którzy pomagali w wykonaniu i zamontowaniu nowych dwóch Krzyży, które zostały wymienione obok kościoła w Uboczu oraz za uporządkowanie terenu. Bóg zapłać!

7. Dzisiaj II Niedziela miesiąca, po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na cele liturgiczne.

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

9. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych, a wszystkim życzę wszelkiego dobra i wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień.

11. W środę 12 stycznia w Rząsinach o godz. 14:00 – pogrzeb śp. Wandy Krzesińskiej (mieszkanki Ubocza)

Ks. Proboszcz Paweł Opala