NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Chrztu Pańskiego, która w liturgii kończy okres Narodzenia Pańskiego. Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Podziękujmy Panu Bogu za dar dziecięctwa Bożego, a także musimy sobie zdać sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi.

2. W tym roku wizyta duszpasterska z racji trwającej epidemii, ma inny charakter i przebieg. W naszych kościołach spotykamy się na wspólnej Eucharystii, a na zakończenie każdej Mszy Świętej jest udzielone błogosławieństwo dla wszystkich rodzin. Serdecznie zapraszam do włączenia się do tej wspólnej modlitwy i przyjęcia błogosławieństwa na nowy rok.

3. Msze św. w tym tygodniu:

- Rząsiny – środa i piątek o godz. 17:00

- Ubocze – czwartek i sobota o godz. 17:00

5. Składam serdeczne podziękowania mieszkańcom Wolbromowa, Gradówka oraz Rząsin i Ubocza za uczestnictwo w Mszach świętych kolędowych! Także za udział w Orszaku Trzech Króli.

6. Serdeczne podziękowania kieruje także dla Pana Piotra Baszaka i wszystkich, którzy pomagali w wykonaniu i zamontowaniu nowych dwóch Krzyży, które zostały wymienione obok kościoła w Uboczu oraz za uporządkowanie terenu. Bóg zapłać!

7. Dzisiaj II Niedziela miesiąca, po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na cele liturgiczne.

9. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych, a wszystkim życzę wszelkiego dobra i wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień.

11. W środę 12 stycznia w Rząsinach o godz. 14:00 – pogrzeb śp. Wandy Krzesińskiej (mieszkanki Ubocza)

Ks. Proboszcz Paweł Opala