II NIEDZIELA „PER ANNUM”


1. Przeżywamy dziś II Niedzielę w ciągu roku. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem.” Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

2. W piątek 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w sobotę 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków i Babcie, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa i serdeczna pamięć!

3. Kalendarz liturgiczny Kościoła:

- poniedziałek – św. Antoniego, opata

- środa – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

- czwartek – św. Sebastiana, męczennika

- piątek – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

4. Rząsiny i Ubocze. Bardzo dziękuję za wspólne uczestnictwo w Mszach Świętych w związku z wizytą duszpasterską. Dziękuję za spotkanie w wspólną modlitwę, aby Pan Bóg dał nam wszystkim błogosławiony rok, o co się modliliśmy. Dziękuję za składane ofiary i za całą Waszą życzliwość.

5. Bardzo dziękuję także za złożone ofiary do puszek na cele liturgiczne – Bóg zapłać!

6. Msze św. w tym tygodniu:

- Rząsiny –piątek o godz. 17:00

 -Ubocze –sobota o godz. 17:00

7. Intencje Mszalne w zakładce intencje. 

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

9. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych, a wszystkim życzę wszelkiego dobra i wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień!

 

Ks. Proboszcz Paweł Opala