Orszak Trzech Króli w Rząsinach.

Już po raz dziesiąty, z kościoła parafialnego pod wezwaniem MB Ostrobramskiej w Rząsinach, drogami parafii wyruszył barwny Orszak Trzech Króli, zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi, duszpasterstwo i samorząd wiejski. Rząsińskie orszaki organizowane są od roku 2013, a jego uczestnicy odwiedzają kolejno wszystkie miejscowości naszej parafii. Pierwszy raz, w roku 2013, orszak powędrował do oddalonego o 4,5 km Gradówka. W kolejnych latach wędrowcy odwiedzali kolejno pozostałe wsie – Ubocze i Wolbromów. Tegoroczną uroczystość Objawienia Pańskiego rozpoczęła Msza Święta sprawowana w kościele parafialnym przez ks. proboszcza Pawła Opalę. W osoby Mędrców ze Wschodu wcielili się panowie: Leszek Kozdrowski z Gradówka, Piotr Szczygieł z Ubocza i Sławomir Jasiński z Wolbromowa. Ze względu na obostrzenia sanitarne w tym roku nie odbyła się, jak w tatach poprzednich, wspólna pielgrzymka do sąsiedniej miejscowości, lecz docelowym miejscem orszaku była plenerowa polana w gospodarstwie agroturystycznym „Ranczo u Bodzia” w Rząsinach,gdzie utrudzeni pielgrzymi zostali ugoszczeni gorącą herbatą z ciastkiem oraz kiełbaską upieczoną na olbrzymim ognisku. Nie zabrakło oczywiście wspólnego śpiewu kolęd i miłych rozmów. Dziękujemy uczestnikom i do zobaczenia w przyszłym roku.

Witold Mikos

Zdj. Tomasz Citow i Paweł Lochyński