III Niedziela Wielkanocna

1. Dziś III Niedziela Wielkanocna. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z innymi autentycznej wspólnoty. Okres od Zmartwychwstania do Wniebowstąpienia Pan Jezus poświecił tym, których najbardziej miłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszenia do bliskiego przebywania z Jezusem, który najlepiej się realizuje poprzez nasz pełny udział we Mszy Świętej.

2. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc maj. Rozpoczynamy tez nabożeństwa majowe, które będą odprawiane:

- godz. 18.00 - Rząsiny, Ubocze, Wolbromów, Gradówek koło figury Matki Bożej

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30.

Spowiedź święta z racji I piątku:

- Rząsiny godz. 16.00 do 16.30

- Ubocze od 17.30 do 18.00

4. We wtorek 3 V uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane tak jak w każdą niedziele. Uczestnictwo w tym dniu jest tak samo obowiązkowe jak w każdą niedzielę.

5. Msze święte w tym tygodniu:

- Rząsiny wtorek godz. 12.00,środa godz. 18.00, piątek godz. 16.30

- Ubocze wtorek 9.00 i 10.30, czwartek, piątek i sobota godz. 18.00

- Wolbromów wtorek godz. 7.30

7. W sobotę 7 V w Uboczu o godz. 17.15 nabożeństwo I sobót do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

8. W środę 4 V i we czwartek 5 V w kościele w Rząsinach o godz. 16.00 spotkanie z dziećmi kl. II i III przygotowującymi się do I Komunii Świętej

9. W środę 4 V wspomnienie św. Floriana patrona strażaków. W tym dniu pamiętajmy o naszych strażakach z OSP w Rząsinach, Uboczu i Wolbromowie.

10. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom wypraszamy wiele łask Bożych, wszystkim życzę wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień.

Ks. Proboszcz Paweł Opala