IV Niedziela Wielkanocna


1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w kościele jako światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczynamy także kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Podczas tego tygodnia szczególnie prosić będziemy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne także z naszej wspólnoty parafialnej. Być może w młodych sercach naszych parafian odezwie się głos Bożego powołania: ,,Pójdź za Mną’’. Moi drodzy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie jeśli ktoś podejmie decyzję o poświęceniu życia dla Boga i bliźniego. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych Klerykach Dawidzie i Damianie.

2. W tym tygodniu wspominamy:

- poniedziałek – św. Stanisława, biskupa i męczennika głównego patrona Polski

- czwartek – św. Pankracego męczennika

- piątek – Najświętszej Maryi Panny z Fatimy

- sobota – św. Macieja, apostoła

3. W sobotę 14 V w Kościele w Uboczu o godz. 17.30 nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

4. Nabożeństwa majowe są odprawiane:

- w Rząsinach, Uboczu, Wolbromowie o godz. 18.00

- w Gradówku 13.V o godz. 15.00

5. Msze święte w tym tygodniu:

- Rząsiny –środa i piątek godz. 18.00

- Ubocze - czwartek i sobota godz. 18.00

- Wolbromów wtorek godz. 18.00

6. Intencje Mszalne w zakładce intencje.

7. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom wypraszamy wiele łask Bożych, wszystkim życzę wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień.

9. W niedzielę 15 V I Komunia Święta o godz. 12.00. W środę , czwartek i piątek o godz. 16.30 będą spotkania z dziećmi kl. II i III przygotowującymi się do I komunii św. obecność obowiązkowa. W piątek o godz. 19.00 będzie także spowiedź dla dzieci komunijnych oraz ich rodziców, rodzeństwa oraz dla rodzin.

10. Dziękuję za wszelką życzliwość i bardzo dziękuję pewnej osobie za wykoszenie trawy w ogrodzie przy plebanii.

Ks. Proboszcz Paweł Opala