VI Niedziela Wielkanocna

1. Od najbliższego poniedziałku przez te trzy kolejne dni będziemy przeżywać dni krzyżowe. Modlimy się w tych dniach o dobre urodzaje. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

2. W tym tygodniu wspominamy:

- wtorek – Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki wiernych

- środa – św. Bedy Czcigodnego, kapłana i doktora Kościoła

- czwartek – św. Filipa Nereusza, kapłana

- piątek – św. Pawła VI papieża

3. W przyszłą niedziele 29 V przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

4. Dzisiaj w Wolbromowie o godz. 13.30 Msza św. odpustowa ku czci św. Jana Nepomucena.

5. W piątek 27 V 2022r o godz. 19.00 w kościele w Rząsinach spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność wszystkich obowiązkowa.

6. Nabożeństwa majowe są odprawiane o godz. 18.00 na które zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. We czwartek 26 V o godz. 16.00 majówka w Gradówku koło figury Matki Bożej

7. Msze święte w tym tygodniu:

- Rząsiny –środa i piątek godz. 18.00

- Ubocze –czwartek godz. 18.00 i sobota godz. 13.00

9. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom wypraszamy wiele łask Bożych, wszystkim życzę wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień.

11. Zapowiedzi przedślubne:

- Justyna Polesiak zamieszkała Ubocze