Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiejszą uroczystością, nazywaną także Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocny. Otwórzmy się na działanie Ducha Świętego i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

2. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

3. W przyszłą niedzielę 12.06 obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

4. Dzisiaj na zakończenie każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

5. W tym tygodniu wspominamy:

- poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

- środa – św. Jadwigi Królowej

- czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

- sobota – św. Barnaby, apostoła

6. W sobotę 11.06 w kościele w Uboczu o godz. 17.30 nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny wspomożycielki Wiernych.

7. W piątek 10. 06 w kościele w Rząsinach o godz. 17.00 będzie udzielony sakrament bierzmowania naszej młodzieży. Tego sakramentu udzieli ks. Prałat Leopold Rzodkiewicz, wikariusz biskupi.

We wtorek i w środę o godz. 19.00 będzie spotkanie z młodzieżą w kościele w Rząsinach a we czwartek o godz. 16.00 w Rząsinach, a w Uboczu o godz. 19.00 będzie spowiedź święta dla młodzieży.

8. Msze święte w tym tygodniu:

- Rząsiny – środa godz. 18.00 i piątek godz. 17.00

- Ubocze – czwartek godz. 18.00 i sobota godz. 15.00 i godz. 18.00.

9. Intencje mszalne
w zakładce intencje.

10. Mamy miesiąc czerwiec. O godz. 18.00 są odprawiane nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, na które zapraszam dzieci, młodzież, i dorosłych.

11. Dziękuje za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom wypraszamy wiele łask Bożych, wszystkim życzę wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień.

13. Zapowiedzi przedślubne:

- Katarzyna Tobera zamieszkała - Ubocze