Niedziela Zesłania Ducha Świętego


1. Dzisiejszą uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególna czcią Kościół wypowiada modlitwę ,,Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…’’ Warto tez zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak Krzyża , to wielbimy Trójcę Przenajświętszą-Jednego Boga w Trzech Osobach.


2. W tym tygodniu wspominamy:

- poniedziałek – św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła

- wtorek – błog. Michała Kozala, biskupa i męczennika

- środa – błog. Jolanty

- czwartek – uroczystość Bożego Ciała

3. We czwartek 16.06 uroczystość Bożego Ciała. Z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy na ulice naszej wioski w uroczystej procesji. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Boga o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła Powszechnego. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas zawsze obecny. Otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Bardzo proszę o przygotowanie czterech ołtarzy, proszę o niesienie baldachimu, chorągwi. Dziewczynki proszę o sypanie kwiatów, o przystrojenie okien domów przy trasie procesji. Próba sypania kwiatów – poniedziałek godz. 16.00, środa godz. 16.00

4. Od piątku 17.06 rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała. Na zakończenie nabożeństw czerwcowych będą procesje wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem


5. Msze święte w tym tygodniu:

- Rząsiny – środa godz. 18.00, czwartek godz. 12.00, piątek godz. 18.00

- Ubocze – czwartek godz. 9.00, piątek godz. 16.00 i sobota godz. 10.00

6. Intencje mszalne w zakładce intencje.

7. Dziękuje za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. Bardzo proszę, aby w tym tygodniu o kościół zadbały rodziny:

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom wypraszamy wiele łask Bożych, wszystkim życzę wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień.

Ks. Proboszcz Paweł Opala