Niedziela Zesłania Ducha Świętego


1. Mamy miesiąc czerwiec, który jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy samych siebie: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem, ile razy pobożnie odmówiłem litanię do Serca Pana Jezusa, czy koronkę do Miłosierdzia Bożego, albo akt poświęcenia rodzaju ludzkiego jeśli nie można było uczestniczyć w nabożeństwach. Jezus czeka na nas podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństw. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcili i abyśmy pomogli także innym dojść do świętości.

2. W tym tygodniu wspominamy:

- wtorek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

- czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

- piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

- sobota – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

3. Trwa oktawa Bożego Ciała. We czwartek 23.VI zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na zakończenie Mszy św. będzie poświęcenie wianków. Także po Mszy św. będzie procesja wokół kościoła, bardzo proszę o zrobienie czterech ołtarzy wokół kościoła.

4. W piątek 24 VI zakończenie roku szkolnego. Msza św. o godz.8.00 w Rząsinach. Zapraszam uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców.

5. Msze święte w tym tygodniu:

- Rząsiny – wtorek godz. 16.00, środa godz. 18.00, czwartek godz. 16.00, piątek godz. 8.00

- Ubocze –poniedziałek, wtorekgodz. 18.00, środa godz. 16.00, czwartek godz. 18.00, sobota godz. 18.00


6. Intencje mszalne w zakładce intencje.

6. Dziękuje za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom wypraszamy wiele łask Bożych, wszystkim życzę wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień.

8. Zapowiedzi przedślubne:

- Daniel Baran zam. Lądek Zdrój

- Iwona Grodecka zam. Rząsiny zapowiedź II

Ks. Proboszcz Paweł Opala