XXXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Przeżywamy dziś XXXIII Niedzielę w ciągu roku.

2. Kalendarz liturgiczny Kościoła:

- wtorek – św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła

- środa – Matki Bożej Ostrobramskiej

- czwartek – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

- piątek – błog. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

3. W przyszła Niedzielę 20 listopada będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W tym dniu będziemy także przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej, patronki kościoła w Rząsinach oraz całej naszej parafii. Msza odpustowa o godz. 13:00. Uroczystej Eucharystii przewodniczyć będzie ks. Janusz SZWIEC.

4. Bardzo dziękuje za wspólną modlitwę wypominkową, za wspólne przeżycie modlitwy z duszami czyścowymi. W tym tygodniu nabożeństwa wypominkowe:

- Rząsiny - środa 16.XI.2022 r. o godz. 17.00 – (od nr. 81-120)

- piątek 18.XI.2022 r. o godz. 17.00 – (121-161 oraz wszystkie wypominki bez                          numerów domów)

Składam także serdeczne podziękowanie za wszystkie złożone przy tej okazji ofiary! Bóg zapłać!

5. Intencje Mszalne w zakładce intencje.

6. Msze św. w tym tygodniu:

- Rząsiny – środa i piątek godz. 17.00.

- Ubocze – czwartek godz. 18.00; sobota o godz. 17.00.

7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

8. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Powołaniowo – Seminaryjne. Ofiara dobrowolna. Jeżeli zdarzy się, że zabraknie tych kalendarzy prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii to domówimy odpowiednią ilość.

9. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę.

10. Można zamawiać intencje mszalne na 2023 r.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych, a wszystkim życzę wszelkiego dobra i wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień!

Ks. Proboszcz Paweł Opala