Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która rozpoczyna ostatni tydzień w tym roku liturgicznym. Dzisiaj za odmówienie aktu poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. W tym dniu pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na potrzeby parafii.

2. Kalendarz liturgiczny Kościoła:

- poniedziałek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

- wtorek – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

- środa – św. Klemensa I, papieża i męczennika

- czwartek – św. męczennika Andrzeja Dug-Lac, kapłana i Towarzyszy

- piątek – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

- sobota – bł. Jakuba Alberionego, kapłana

3. Intencje Mszalne w zakładce intencje.

4. Msze św. w tym tygodniu:

- Rząsiny –środa i piątek o godz. 17.00 oraz sobota o godz. 15:30
- Ubocze –czwartek i sobotao godz. 17.00

5. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

6. Podziękowanie za złożone dary żywnościowe dla kleryków z seminarium paulińskiego w Krakowie oraz dla naszego kleryka brata Damiana oraz dla ojców paulinów.

7. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych, a wszystkim życzę wszelkiego dobra i wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień!

Królowi Wieków Nieśmiertelnemu Bogu Samemu

Cześć i Chwała na Wieki Wieków. AMEN