I NIEDZIELA RADOSNEGO OCZEKIWANIA

1. Przeżywamy dziś I Niedzielę Adwentu. Adwent – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na narodziny Jezusa. Adwent ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego i równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa, kieruje się nasze dusze ku oczekiwaniu Jego przyjścia powtórnego na końcu czasów.

2. Dzisiaj pobłogosławimy opłatki na nasz stół wigilijny oraz wieniec adwentowy.

3. W adwencie RORATY:

Rząsiny i Ubocze o godz. 17.00 w przypisane dni każdemu z kościołów

Wyjątek to I piątek miesiąca (Rząsiny godz. 16.00; Ubocze godz. 17.30).

Prosimy dzieci o przygotowania lampionów oraz serduszek z dobrymi uczynkami.

4. Kalendarz liturgiczny Kościoła:

- środa – św. Andrzeja, Apostoła

- sobota – św. Franciszka Ksawerego, kapłana

5. W tym tygodniu mamy I czwartek miesiąca, I piątek miesiąca oraz I sobotę miesiąca. Odwiedziny chorych będą bliżej świąt Narodzenia Pańskiego.

6. W I sobotę miesiąca w Uboczu odbędzie się Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po skończonej Mszy św. o godz. 10.00.

7. Przyszła niedziela to I Niedziela miesiąca. Dlatego po zakończeniu każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę będzie również zmiana tajemnic żywego różańca.

9. Msze św. w tym tygodniu:

- Rząsiny –środa i piątek o godz. 17.00 oraz piątek o godz. 16:00

- Ubocze –czwartek o godz. 17.00; piątek o godz. 17.30; sobota o godz. 10.00.

10. Zachęcam do nabycia kalendarza seminaryjno-powołaniowego na 2023 r. Ofiara dobrowolna.

11. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych, a wszystkim życzę wszelkiego dobra i wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień!

Ks. Proboszcz Paweł Opala