II NIEDZIELA RADOSNEGO OCZEKIWANIA

 

1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu. Adwent. W tym adwentowym czasie rozbrzmiewa wołanie św. Jana Chrzciciela „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego (…).” Jest to wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan Jezus pragnie przychodzić do nas nieustannie, ale czy my jesteśmy na to gotowi i przygotowani? Pan Bóg pragnie nas wszystkich obdarzyć swoim miłosierdziem. Czeka na każdego z nas w sakramencie pokuty i pojednania.

Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie 19 grudnia w poniedziałek.

2. W czwartek 8 grudnia obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu prosimy Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, o czystość serc oraz o pełnienie woli Bożej w naszym życiu.

3. W sobotę 10 grudnia – druga sobota miesiąca. Msza św. o godz. 15.00 i nabożeństwo do NMP Wspomożycielki Wiernych.

4. Kalendarz liturgiczny Kościoła:

- wtorek – św. Mikołaja, biskupa

- środa – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

- czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

5. Przyszła niedziela to I Niedziela miesiąca. Dlatego po zakończeniu każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę bedzię również zmiana tajemnic żywego różańca. 

6. Intencje Mszalne w zakładce intencje.

7. Msze św. w tym tygodniu:

 - Rząsiny –środa i piątek o godz. 17.00 (są to Msze św. Roratnie)

    - Ubocze – czwartek o godz. 17.00 i sobota o godz. 15.00 (są to Msze św. Roratnie)


8. Zachęcam do nabywania opłatków w wigilijnych po każdej Mszy św. w zakrystii. Można także nabyć opłatki w kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na potrzeby parafii. Zachęcam również do nabycia kalendarza seminaryjno-powołaniowego na 2023 r. Ofiara dobrowolna.

9. W sobotę 10 grudnia w Wolbromowie o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste otwarcie nowej Remizy Strażackiej. Cała uroczystość będzie miała miejsce na placu przy nowej remizie (koło boiska).

10. Ze względu na spowiedź w sobotę 10 grudnia w parafii w Mirsku i Giebułtowie, kancelaria parafialna będzie nieczynna. Jeżeli ktoś będzie miał jakąś sprawę do załatwienia w kancelarii, to zapraszam w ciągu tygodnia po każdej wieczornej Mszy św.

11. Dzisiaj, zaraz po zakończeniu Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia.

12. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych, a wszystkim życzę wszelkiego dobra i wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień!

 

Ks. Proboszcz Paweł Opala