Święto Chrztu Pańskiego

 

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Chrztu Pańskiego, która w liturgii kończy okres Narodzenia Pańskiego. Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Podziękujmy Panu Bogu za dar dziecięctwa Bożego, a także musimy sobie zdać sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi.

2. W tym dniu Msze św. sprawowane będą:

  Rząsiny – piątek godz. 9.00

  Ubocze – sobota godz. 9.00

3. Intencje Mszalne w zakładce intencje.

4. Wizyta duszpasterska – kolęda w tym tygodniu:

UBOCZE

9 stycznia (poniedziałek) – od godz. 15.00 – nr. 156 – 180

10 stycznia (wtorek) – od godz. 15.00 – nr. 181 – 205

11 stycznia (środa) – od godz. 15.00 – nr. 206 – 230

12 stycznia (czwartek) – od godz. 15.00 – nr. 231 – 259

RZĄSINY

13 stycznia (piątek) – od godz. 15.00 – nr. 1 – 25

14 stycznia (sobota) – od godz. 10.00 – nr. 26 – 60

 
5. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy brali udział w Orszaku Trzech Króli, tym osobom, które przyjęły rolę Trzech Króli, mieszkańcom Ubocza wraz z Panią Sołtys za przyjęcie orszaku i ugoszczenie wszystkich uczestników. Bóg zapłać!

6 .Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego Kościoła na dzisiejszą niedzielę.

7.W sobotę 14 stycznia Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych, a wszystkim życzę wszelkiego dobra i wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień!

Ks. Proboszcz Paweł Opala