III Niedziela w ciągu roku

1. Przeżywamy dziśIII Niedzielę w ciągu roku. Jest to Niedziela Słowa Bożego. Kończy się powoli Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modląc się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych.

2. W środę 25 stycznia przypada Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła. Prośmy o łaskę, aby Jezus również nas chciał trochę nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary.

3. Kalendarz liturgiczny Kościoła:

Wtorek – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła,

Środa – Święto Nawrócenia Św. Pawła,

Czwartek – św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

Piątek – św. Anieli Merici, dziewicy

Sobota – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

4. W tym dniu Msze św. sprawowane będą:

Rząsiny –środa i piątek godz. 17.00

Ubocze –czwartek i sobota o godz. 17.00

5. Intencje Mszalne w zakładce intencje.

6. Bardzo dziękuje mieszkańcom Rząsin za przyjęcie podczas tegorocznej kolędy!!!

7. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego Kościoła na dzisiejszą niedzielę.

8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych, a wszystkim życzę wszelkiego dobra i wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień!

Ks. Proboszcz Paweł Opala