II Niedziela Przygotowania Paschy

1. Dziś w II Niedzielę Wielkiego Postu Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie Słowa Bożego i sprawowanie sakramentu Pokuty i Pojednania. Czyni to także przez sprawowanie nabożeństw Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Zachęcam do udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki:
Rząsiny o godz. 16.00
Ubocze o godz. 17.30
Wolbromów o godz. 17.00

Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę:
Wolbromów – po Mszy św.
Ubocze – między Mszami św.
Rząsiny – przed Mszą św.
Zachęcam do uczestnictwa w tych nabożeństwach dzieci, młodzież i dorosłych.

2. W przyszłą niedzielę 12 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do 14 marca 2023 r. (wtorek). 14 marca będzie to dzień spowiedzi św. w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na każdej Mszy św. Natomiast plan rekolekcji na 13 i 14 marca podam w przyszłą niedzielę.

3. Bardzo proszę o składanie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary można składać u pań Zelatorek.

4. Są do nabycia paschaliki na stół wielkanocny w cenie 8 złotych. Dostępne są w zakrystii.

5. Dzisiaj na zakończenie Mszy św. – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. Ubocze – prośba o zgłoszenie się do posługi w zakrystii.

7. Ubocze – 12 marca 2023 r. o godz. 16.00 – zebranie w świetlicy „Pod Lotnikiem” – zaprasza wszystkich mieszkańców Zarząd Spółki Wodociągowej w Uboczu.

8. Msze św. w tym tygodniu:

Rząsiny –środa o godz. 17.00 i piątek o godz. 16.00

Ubocze –czwartek o godz. 17.00; piątek o godz. 17.30; sobota o godz. 17.00

10. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego Kościoła na dzisiejszą niedzielę.

11. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych, a wszystkim życzę wszelkiego dobra i wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień!

Ks. Proboszcz Paweł Opala