III Niedziela Radości Paschalnej


1. Dziś III Niedziela Wielkanocna. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z innymi autentycznej wspólnoty. Okres od Zmartwychwstania do Wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których miłował najbardziej. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania z Jezusem, które najlepiej się realizuje poprzez nasz pełny udział w Mszy świętej.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- poniedziałek – św. Wojciecha - biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

- wtorek – św. Marka – ewangelisty

- sobota – św. Katarzyny Sieneńskiej – dziewicy i d-ra Kościoła, patronki Europy

3. Msze św. w tym tygodniu:

- Rząsiny – poniedziałek o godz. 9.00; środa i piątek o godz. 18.00

- Ubocze –czwartek i sobota o godz. 18.00

4. Intencje Mszalne w zakładce intencje.

5. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego Kościoła na dzisiejszą niedzielę.

6. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

7. Poszukujemy zakrystianki bądź zakrystianina do kościoła filialnego w Uboczu. Więcej informacji u Księdza Proboszcza.

 

Ksiądz proboszcz Paweł Opala