V Niedziela Radości Paschalnej

1. Dziś kolejna V Niedziela Wielkanocna. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest obrazem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, by przemienił nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnym do Jezusa Chrystusa.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- poniedziałek – św. Stanisława – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,

- środa – św. Jana z Avili – kapłana i doktora Kościoła,

- piątek – św. Pankracego – męczennika,

- sobota – Najświętszej Maryi Panny z Fatimy

3. W sobotę 13 maja w kościele w Uboczu rozpoczynamy nabożeństwa Fatimskie. Będą odprawiane 13 dnia począwszy od maja do października. To pierwsze nabożeństwo połączone z Mszą św. będzie sprawowane o godz. 9.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

4. Również 13 maja w Katedrze Legnickiej o godz. 16.00 nasz kleryk Dawid Dziedziejko przyjmie święcenia diakonatu. Otoczmy go naszą modlitwą.

Wyjazd, który jest zorganizowany na tę uroczystość o godz. 13.00 spod kościoła w Uboczu, następnie pod świetlicą pod Lotnikiem i Rząsiny koło kościoła.

5. W niedzielę 14 maja dzieci kl. III i IV ze szkoły podstawowej na Mszy św. o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Rząsinach będą przeżywały I rocznicę komunii św. Spotkania i próby dla tych dzieci będą w środę i piątek o godz. 16.00.

6. Msze św. w tym tygodniu:

- Rząsiny – poniedziałek godz. 9.00; środa i piątek godz. 18.00

- Ubocze –czwartek godz. 18.00 oraz sobota godz. 9.00

- Wolbromów – wtorek o godz. 18.00

7. Nabożeństwa majowe są odprawiane o godz. 17.30, a w poniedziałek na zakończenie Mszy św. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

8. W sobotę 13 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

10. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego Kościoła na dzisiejszą niedzielę.

- w Rząsinach – o kościół w tym tygodniu dbają rodzice dzieci rocznicowych.

Bardzo dziękuję także za rozebranie ołtarza Bożego Grobu i uporządkowanie kościoła – wszystkim osobom składam serdeczne Bóg zapłać!

11. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom wypraszamy wiele łask Bożych, a wszystkim życzę wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień.

13. Poszukujemy zakrystianki bądź zakrystianina do kościoła filialnego w Uboczu. Więcej informacji u Księdza Proboszcza.

Ks. Proboszcz Paweł Opala