Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dopełnieniem tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa jest Jego Wniebowstąpienie, a więc powrót do Ojca. Jezus odchodzi zostawiając jednak obietnice ciągłej obecności wśród nas w mocy Ducha Świętego.

2. W przyszłą Niedzielę zakończy się okres wielkanocny. Będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- poniedziałek – św. Rity z Cascii – zakonnicy

- wtorek – Najświętszej Maryi Panny Wspomżycielki Wiernych

- piątek – św. Filipa Neri – kapłana

- sobota – św. Pawła VI - papieża

4. W sobotę 27 maja w kościele w Uboczu o godz. 13.00 będzie sprawowana Msza św. odpustowa, ku czci patronki tego kościoła – Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. będzie przewodniczył Ksiądz Proboszcz parafii w Grudzy – Robert KOCJAN. Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. Po Mszy św. odbędzie się Festiwal Pieśni Religijnej i Patriotycznej im. Roberta Mizgiera. Będzie także wiele innych atrakcji z tym związanych. Serdecznie zapraszam.

5. Msze św. w tym tygodniu:

- Rząsiny –środa i piątek godz. 18.00

- Ubocze –czwartek godz. 18.00 oraz sobota godz. 13.00 (Msza św. odpustowa)

- Wolbromów – wtorek o godz. 18.00

6. Nabożeństwa majowe są odprawiane o godz. 17.30, a w poniedziałek na zakończenie Mszy św. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy dorosłych, a szczególnie młodzież i dzieci.

8. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego Kościoła na dzisiejszą niedzielę.

9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom wypraszamy wiele łask Bożych, a wszystkim życzę wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień.

Ksiądz proboszcz Paweł Opala