V Niedziela Przygotowania Paschy


1. Mamy już V Niedzielę Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Niech w tym nawróceniu pomagają nam nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki:

Rząsiny o godz. 16.00

Ubocze o godz. 17.30

Wolbromów o godz. 17.00

Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę:

Wolbromów – po Mszy św.

Ubocze – po Mszy św. o 9.00.

Rząsiny – przed Mszą św.

Zachęcam do uczestnictwa w tych nabożeństwach dzieci, młodzież i dorosłych.

2. Przyszła niedziela 02 kwietnia jest Niedzielą Palmową – Niedzielą Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. zostaną pobłogosławione palmy, które przypominają nam gałązki jerozolimskie słane pod stopy wjeżdżającego do Jerozolimy Jezusa.

3. W piątek 31 marca od godz. 8.30 – odwiedzimy chorych z komunią i spowiedzią św. Będzie to już spowiedź przedświąteczna.

4. W sobotę 1 kwietnia – I sobota miesiąca. Na zakończenie Mszy św. będzie nabożeństwo I sobót do Niepokalanego Serca NMP.

5. W tym tygodniu w naszym dekanacie są jeszcze spowiedzi św. – we wtorek w Biedrzychowicach, w środę w Rębiszowie oraz w sobotę w Gryfowie Śląskim. Z tego względu w sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna, a Msza św. w sobotę będzie sprawowana o godz. 10.00.

6. Msze św. w tym tygodniu:

Rząsiny –piątek o godz. 16.00

Ubocze – czwartek o godz. 18.00; piątek o godz. 17.30; sobota o godz. 10.00

7. Intencje Mszalne w zakładce intencje.

8. Bardzo proszę o składanie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu i na wystrój Kościoła na święta Wielkanocne. Ofiary można składać u pań Zelatorek.

9. Zwracam się z uprzejmą prośbą do naszych druhów i druhen z OSP o trzymanie warty przy Bożym Grobie od Wielkiego Piątku po wieczornej liturgii, do wieczornej liturgii w Wielką Sobotę.

10. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego Kościoła na dzisiejszą niedzielę.

11. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych, a wszystkim życzę wszelkiego dobra i wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień!

13. W minionym tygodniu do Domu Ojca odeszła śp. Jarosława LEWANDOWSKA z Ubocza.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Proboszcz Paweł Opala

 

IV Niedziela Przygotowania Paschy

1. Dziś już IV Niedzielę Wielkiego Postu. Przemieniamy nasze serca, aby stały się bardziej zdolne do kochania i wiary w Syna Bożego Jezusa Chrystusa. Wielkopostny czas to duchowa wędrówka do Boga. Potrzebujemy na tej drodze uzdrawiającego działania Syna Bożego, aby uleczyć „ślepotę” swego egoizmu, „ciemność” niedojrzałej wiary, aby ujrzeć inny świat. W tym Wielkopostnym czasie spójrzmy na siebie, a także na drugiego człowieka, tak jak widzi wszystko i wszystkich sam Pan Bóg. Niech w tym spojrzeniu pomagają nam nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali:

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki:

Rząsiny o godz. 16.00

Ubocze o godz. 17.30

Wolbromów o godz. 17.00
Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę:

Wolbromów – po Mszy św.

Ubocze – między Mszami św.

Rząsiny – przed Mszą św.

Zachęcam do uczestnictwa w tych nabożeństwach dzieci, młodzież i dorosłych.

2. Bardzo dziękuje wszystkim parafianom za udział w rekolekcjach wielkopostnych – Bóg zapłać!

3. Msze św. w tym tygodniu:

Rząsiny –piątek o godz. 16.00

Ubocze – czwartek o godz. 17.00; piątek o godz. 17.30; sobota o godz. 11.00

4. Intencje Mszalne w zakładce intencje.

5. W sobotę 25 marca ze względu na spowiedź św. w parafii w Mirsku i Giebułtowie – kancelaria parafialna będzie nieczynna, z Msza św. w Uboczu będzie odprawiana o godz. 11.00.

6. W niedzielę 26 marca przy kościele w Rząsinach – Rada Rodziców ze szkoły podstawowej w Rząsinach będzie sprzedawała palmy na Niedzielę Palmową, która w tym roku przypada 2 kwietnia.

7. Bardzo proszę o składanie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu i na wystrój Kościoła na święta Wielkanocne. Ofiary można składać u pań Zelatorek.

8. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego Kościoła na dzisiejszą niedzielę.

9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych, a wszystkim życzę wszelkiego dobra i wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień!

11. W minionym tygodniu do Domu Ojca odeszli śp. Jerzy CZERNIAWSKI oraz śp. Teresa MATUSEWICZ z Ubocza.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Proboszcz Paweł Opala

 

 

III Niedziela Przygotowania Paschy


1. Dziś już III Niedziela Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkich w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne znaki i praktyki pokutne oraz udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali i udział w Rekolekcjach Wielkopostnych. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki:

Rząsiny o godz. 16.00

Ubocze o godz. 17.30

Wolbromów o godz. 17.00

Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę:

Wolbromów – po Mszy św.

Ubocze – między Mszami św.

Rząsiny – przed Mszą św.

Zachęcam do uczestnictwa w tych nabożeństwach dzieci, młodzież i dorosłych. 

2. Msze św. w tym tygodniu:

Wolbromów – poniedziałek o godz. 15.30

Rząsiny –poniedziałek o godz. 17.00; wtorek o godz. 10.00 i 17.00; piątek o godz. 16.00

Ubocze –poniedziałek o godz. 18.30; wtorek o godz. 18.00; czwartek o godz. 17.00; piątek o godz. 17.30; sobota o godz. 17.00

3. Intencje Mszalne w zakładce intencje.

4. Bardzo proszę o składanie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu i na wystrój Kościoła na święta Wielkanocne. Ofiary można składać u pań Zelatorek.

5. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego Kościoła na dzisiejszą niedzielę.

6. Ubocze – Zarząd Spółki Wodociągów w Uboczu zaprasza dzisiaj wszystkich mieszkańców Ubocza na zebranie o godz. 16.00 w świetlicy Pod Lotnikiem.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych, a wszystkim życzę wszelkiego dobra i wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień!

9. W tym tygodniu do Domu Ojca odszedł śp. Eugeniusz KOŁODZIEJ z Ubocza.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Proboszcz Paweł Opala