XIX NIEDZIELA   W CIĄGU ROKU

1. Przeżywamy dziś XIX Niedzielę w ciągu roku.

- w środę – św. Maksymiliana Marii Kolbe, prezbitera i męczennika;

- w czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Boskiej Zielnej. W tym dniu Msze św. o 7.30 w Wolbromowie, o 9:00 w Uboczu i o 12:00 w Rząsinach. W tym dniu ofiarami do puszek wspieramy budujące się kościoły. W tym dniu poświęcimy wianki.

- w sobotę – św. Jacka, prezbitera.

3. Trwa miesiąc sierpień, czas wielu rocznic naszej ojczyzny. Pamiętajmy, że jest to miesiąc trzeźwości.

4. W lipcu i sierpniu Msze św. w Uboczu w czwartki i soboty o 19:00. Kancelaria Parafialna czynna w niedziele po Mszy św. w Rząsinach.

5. Dziękuję za wspólne uczestnictwo i modlitwę na Apelach Jasnogórskich.

6. Zachęcamy do zapisywania się na Spotkanie Młodych w Legnickim Polu.

7. Nasz zakrystianin Pan Tadeusz Mizgier powoli wraca do zdrowia, choć jest to rozłożone w czasie. Bardzo prosimy o modlitwę. Bardzo prosimy też o pomoc Pani Marii w posłudze zakrystianki.

8. Dziękuję za składane ofiary. Dziś można wspomóc cele liturgiczne.

9. Bardzo dziękuję mieszkańcom Gradówka za organizację wspólnego dzieła jakim jest budowa kapliczki NMP. Zachęcam, by wraz z jej powstawaniem, wzrastała też wspólnotowość całej społeczności Gradówka, gdyż jest to miejsce, które ma łączyć cała społeczność.

10. Zachęcam do zapisywania się na prenumeratę Żywego Słowa – koszt rocznej prenumerat to 54 zł.

12. Zapowiedzi Przedmałżeńskie:

- Mateusz Midek – Rząsiny i Ewa Midek – Rząsiny;

- Dawid Ścigan – Rząsiny i Patrycja Adamska – Niwnice;

- Adam Głowacki – Wieża i Beata Kumoś - Ubocze

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

15. Polecam Was wszystkich Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu.

XVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Przeżywamy dziś XVIII Niedzielę w ciągu roku.

- dziś – św. Jan Marii Vianey’a

- we wtorek – święto Przemienienia Pańskiego;

- w czwartek – św. Dominika, prezbitera;

- w piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, męczennicy, Patronki Europy;

- w sobotę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

5. Zapraszamy na Apele Jasnogórskie codziennie (do środy) o 20.15. Dziś Apel w Uboczu.

6. Zachęcamy do zapisywania się na Spotkanie Młodych w Legnickim Polu.

7. Nasz zakrystianin Pan Tadeusz Mizgier powoli wraca do zdrowia, choć jest to rozłożone w czasie. Bardzo prosimy o modlitwę. Bardzo prosimy też o pomoc Pani Marii w Posłusze zakrystianki.

8. Dziękuję za składane ofiary.

9. Bardzo gorąco dziękuję Panu Krzysztofowi Dudzie za przegląd gaśnic i aktualizacje instrukcji. Dziękuję też Panu Edwardowi Sidorenko za koordynacje przeglądów ksiąg obiektów sakralnych.

11. Zapowiedzi Przedmałżeńskie:

- Mateusz Midek – Rząsiny i Ewa Midek – Rząsiny;

- Dawid Ścigan – Rząsiny i Patrycja Adamska – Kotliska;

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

14. Polecam Was wszystkich Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu. Nauczycielom, uczniom i wszystkim wypoczywającym życzymy dobrych, bezpiecznych wakacji.

XVI NIEDZIELA   W CIĄGU ROKU

1. Przeżywamy dziś XVI Niedzielę w ciągu roku.

- w poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny;

- we wtorek święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy;

- w środę – św. Kingi, dziewicy;

- w czwartek – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa;

- w piątek – św. Joachima i Anny, Rodziców NMP;

Z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, dziś pobłogosławimy pojazdy.

3. W lipcu i sierpniu Msze św. w Uboczu w czwartki i soboty o 19:00. Kancelaria Parafialna czynna w niedziele po Mszy św. w Rząsinach.

4. Zachęcamy do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę Legnicką na Jasną Górę oraz do zapisywania się na Spotkanie Młodych w Legnickim Polu. Można nabywać książeczki duchowego uczestnictwa.

5. Nasz zakrystianin Pan Tadeusz Mizgier jest poważnie chory, W tym tygodniu czeka go zabieg i leczenie w szpitalu we Wrocławiu. Bardzo prosimy o modlitwę. Bardzo prosimy też o pomoc Pani Marii w posłudze zakrystianki.

6. Dziękuję za składane ofiary. W Uboczu na nagłośnienie.

8. We wtorek o 19:00 w Domku św. Jana Pawła spotkanie wszystkich członków Stowarzyszenia w Uboczu.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

11. Bardzo dziękuję Panu Patrykowi Wolakowi za malowanie i prace remontowe na plebanii,

12. Polecam Was wszystkich Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu. Nauczycielom, uczniom i wszystkim wypoczywającym życzymy dobrych, bezpiecznych wakacji.