II NIEDZIELA przygotowania Paschy

 

1. Przeżywamy dziś I Niedzielę Przygotowania Paschy.


2. Kalendarz Kościoła:

- we wtorek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msza św. o 9:00 w kaplicy na plebanii.

3. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Rząsinach po Mszy św. o 16:00, w Wolbromowie o 17:00 i w Uboczu po Mszy św. o 18:00. Zachęcamy do uczestnictwa także dzieci, zwłaszcza komunijne i rocznicowe i młodzież, zwłaszcza bierzmowaną. Gorzkie Żale śpiewane są w niedziele w Wolbromowie po Mszy św., w Uboczu między Mszami, a w Rząsinach przed Mszą świętą.

4. Pamiętajmy też o pokutnym charakterze tego czasu i o nieuczestniczeniu w zabawach.

5. Od Środy Popielcowej po raz kolejny ruszyła wielkopostna akcja miłosierdzia – Post, Modlitwa i Jałmużna. Można składać anonimowe karteczki z intencjami modlitwy, o którą chcemy prosić. Zachęcamy też do zdejmowania karteczek z wypisanymi potrzebami naszych najuboższych braci i sióstr. W każdym z nich Chrystus czeka na naszą odpowiedź.

6. 7 kwietnia, w V Niedzielę Przygotowania Paschy w czasie Mszy świętej o 12:00 w Uboczu pod przewodnictwem Ks. Bpa Marka Mendyka, zostaną uroczyście wniesione relikwie św. Siostry Faustyny i będzie to liturgia w czasie której w sposób szczególny nasza parafia będzie poświęcona na nowo Miłosierdziu Bożemu. Od tego dnia kościół w Uboczu będzie miejscem szczególnym czci i krzewienia daru Miłosierdzia. Tego dnia Ksiądz Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży, która ukończyła trzyletnią formację. Proszę też, by osoby starsze, które deklarowały chęć przystąpienia do Sakramentu Bierzmowania zgłosiły się do Księdza Proboszcza.

7. Jest to dzień święta całej parafii, a zwłaszcza wspólnoty uboczańskiej. Do tych uroczystości przygotowywać się będziemy przez rekolekcje paschalne, które rozpoczną się w niedzielę poprzedzającą, a które poprowadzi ks. Norbert Turczynowski. Wraz z Radą Parafialną, Radą Gospodarczą, wraz z Panią Sołtys i Radą Sołecką wspólnie organizujemy ten dzień, który wpisuje się w historię naszej parafii i Ubocza.

8. Już dziś informuję, że tego dnia ulegnie zmianie porządek sprawowanych Mszy świętych: 7.30 Wolbromów, 9oo, Rząsiny i o 12:00 Uroczysta Msza święta w Uboczu.

9. W odpowiedzi na pytania w sprawie wotum – daru, który ma być dziękczynieniem za szczególne wyróżnienie naszej społeczności w perspektywie Bożego Miłosierdzia informuję, że wszyscy, którzy chcieliby złożyć ofiarę jako wotum (dziękczynienie za łaski, za miłosierdzie Boże, czy może też prośba o Boże umocnienie), mogą to uczynić w najbliższym czasie. Wtedy zakupimy nową patenę, a może kielich, które to będą pamiątką dla następnych pokoleń tego dnia i tych wielkich wydarzeń.

10. Bardzo dziękuję Panu Mariuszowi Barszczowskiemu za wykonanie przepięknego krzyża na Wielki Piątek do Rząsin i naprawę krzyża na Wielki Piątek do Ubocza.

11. Przypominamy, że dziś walne zebranie Stowarzyszenia Wsi Rząsiny.

12. Od poniedziałku rozpoczyna się generalny remont kuchni na plebanii w Rząsinach. Bardzo dziękuję za składane, zbierane ofiary na ten cel, za całą rzeczliwość i pomoc.

13. Można nabyć paschaliki wielkanocne w cenie 6 zł i 15 zł. Fundusze z tych paschalików przeznaczone są na pomoc hospicyjną.

14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

15. Dziękuję za składane ofiary. Dziś jak co roku w II Niedzielę Przygotowania Paschy Ad Gentes, można będzie złożyć ofiarę na Kościół w Afryce.

16. U Pań Zelatorek można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

17. Zapraszamy wszystkich na spotkanie biblijne 22 marca o 19 w salce katechetycznej w Gryfowie Śl. Spotkanie poprowadzi ks. Piotr Kot, biblista.

18. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła.

19. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

20. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i ducha pokuty na czas Wielkiego Postu.

 

Ksiądz proboszcz Krzysztof Żmigrodzki

 

 

 

I NIEDZIELA przygotowania Paschy 

1. Przeżywamy dziś I Niedzielę Przygotowania Paschy.

2.
Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Rząsinach po Mszy św. o 16:00, w Wolbromowie o 17:00 i w Uboczu po Mszy św. o 18:00. Zachęcamy do uczestnictwa także dzieci, zwłaszcza komunijne i rocznicowe i młodzież, zwłaszcza bierzmowaną. Gorzkie Żale śpiewane są w niedziele w Wolbromowie po Mszy św., w Uboczu między Mszami, a w Rząsinach przed Mszą świętą.

3. Pamiętajmy też o pokutnym charakterze tego czasu i o nieuczestniczeniu w zabawach.

4. Od Środy Popielcowej po raz kolejny ruszyła wielkopostna akcja miłosierdzia – Post, Modlitwa i Jałmużna
. Można składać anonimowe karteczki z intencjami modlitwy, o którą chcemy prosić. Zachęcamy też do zdejmowania karteczek z wypisanymi potrzebami naszych najuboższych braci i sióstr. W każdym z nich Chrystus czeka na naszą odpowiedź.

5. Dziś po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych z Ubocza.

6. Od 15 marca w Gryfowie Śl. będą odbywać się nauki przedmałżeńskie. Jeśli ktoś planuje zawarcie małżeństwa w tym roku, prosimy, by skorzystał ze tej oferty.

7. 7 kwietnia, w V Niedzielę Przygotowania Paschy w czasie Mszy świętej o 12:00 w Uboczu pod przewodnictwem Ks. Bpa Marka Mendyka, zostaną uroczyście wniesione relikwie św. Siostry Faustyny i będzie to liturgia w czasie której w sposób szczególny nasza parafia będzie poświęcona na nowo Miłosierdziu Bożemu. Od tego dnia kościół w Uboczu będzie miejscem szczególnym czci i krzewienia daru Miłosierdzia. Tego dnia Ksiądz Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży, która ukończyła trzyletnią formację. Proszę też, by osoby starsze, które deklarowały chęć przystąpienia do Sakramentu Bierzmowania zgłosiły się do Księdza Proboszcza.

8. Jest to dzień święta całej parafii, a zwłaszcza wspólnoty uboczańskiej. Do tych uroczystości przygotowywać się będziemy przez rekolekcje paschalne, które rozpoczną się w niedzielę poprzedzającą, a które poprowadzi ks. Norbert Turczynowski. Wraz z Radą Parafialną, Radą Gospodarczą, wraz z Panią Sołtys i Radą Sołecką wspólnie organizujemy ten dzień, który wpisuje się w historię naszej parafii i Ubocza.

9. Już dziś informuję, że tego dnia ulegnie zmianie porządek sprawowanych Mszy świętych: 7.30 Wolbromów, 9:00, Rząsiny i o 12:00 Uroczysta Msza święta w Uboczu.

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

11. Dziękuję za składane ofiary. Dziś można złożyć ofiarę na cele liturgiczne. Za tydzień zaś jak co roku w II Niedzielę Przygotowania Paschy Ad Gentes, można będzie złożyć ofiarę na Kościół w Afryce.

12. U Pań Zelatorek można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

13. Zapraszamy wszystkich na spotkanie biblijne 22 marca o 19 w salce katechetycznej w Gryfowie Śl. Spotkanie poprowadzi ks. Piotr Kot, biblista.

14. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła.

15. W zeszłym tygodniu do Wieczności odeszła +Irena Andryjewicz z Ubocza. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

17. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i ducha pokuty na czas Wielkiego Postu.

Ksiądz proboszcz Krzysztof Żmigrodzki

 

 

 

 

VIII NIEDZIELA w ciągu roku

1. Przeżywamy dziś VIII Niedzielę w ciągu roku.

2. Kalendarz Kościoła:

- w poniedziałek – święto św. Kazimierza Królewicza;

- w środę – Popielec. Rozpoczynamy Czas Czterdziestodniowego Przygotowania Paschy. Ten czas powinniśmy wypełnić pracą nad sobą. Częściej klękajmy do modlitwy, korzystajmy ze spowiedzi, adorujmy Pana. Msze święte w Środę Popielcową, z posypaniem głów popiołem, w Rząsinach o 16:00, w Uboczu o 18:00. W tym dniu obowiązuje ścisły post (jakościowy, jak w każdy piątek i ilościowy – trzy posiłki, w tym jeden do syta). Pamiętajmy też o pokutnym charakterze tego czasu i o nieuczestniczeniu w zabawach.

- w czwartek – pierwszy czwartek miesiąca – pamiętajmy w modlitwie o powołanych i o powołania. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Kleryku Dawidzie. Jest to dzień drugiej rocznicy śmierci ks. Bpa Tadeusza Rybaka.

3. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Rząsinach po Mszy św. o 16:00, w Wolbromowie o 17:00 i w Uboczu po Mszy św. o 18:00. Zachęcamy do uczestnictwa także dzieci, zwłaszcza komunijne i rocznicowe i młodzież, zwłaszcza bierzmowaną. Gorzkie Żale śpiewane są w niedziele w Wolbromowie po Mszy św., w Uboczu między Mszami, a w Rząsinach przed Mszą świętą.

4. W piątek otaczamy modlitwą wszystkich pokrzywdzonych poprzez nadużycia niektórych duchownych.

5. Od Środy Popielcowej po raz kolejny ruszy wielkopostna akcja miłosierdzia – Post, Modlitwa i Jałmużna. Będzie można składać anonimowe karteczki z intencjami modlitwy, o którą chcemy prosić. Zachęcamy też do zdejmowania karteczek z wypisanymi potrzebami naszych najuboższych braci i sióstr. W każdym z nich Chrystus czeka na naszą odpowiedź.

6. Dzisiaj o 17:00 w Domku św. Jana Pawła odbędzie się walne zebranie Stowarzyszenia Wsi Ubocze. Obecność obowiązkowa.

7. Za tydzień po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych z Ubocza.

8. Z radością informuję, że nasz parafianin Damian Kamiński został wyróżniony w Olimpiadzie OTK na etapie diecezjalnym.

9. Od 15 marca w Gryfowie Śl. będą odbywać się nauki przedmałżeńskie. Jeśli ktoś planuje zawarcie małżeństwa w tym roku, prosimy, by skorzystał ze tej oferty.

10. 7 kwietnia, w V Niedzielę Przygotowania Paschy w czasie Mszy świętej o 12:00 w Uboczu pod przewodnictwem Ks. Bpa Marka Mendyka, zostaną uroczyście wniesione relikwie św. Siostry Faustyny i będzie to liturgia w czasie której w sposób szczególny nasza parafia będzie poświęcona na nowo Miłosierdziu Bożemu. Od tego dnia kościół w Uboczu będzie miejscem szczególnym czci i krzewienia daru Miłosierdzia. Tego dnia Ksiądz Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży, która ukończyła trzyletnią formację. Proszę też, by osoby starsze, które deklarowały chęć przystąpienia do Sakramentu Bierzmowania zgłosiły się do Księdza Proboszcza.

11. Jest to dzień święta całej parafii, a zwłaszcza wspólnoty uboczańskiej. Do tych uroczystości przygotowywać się będziemy przez rekolekcje paschalne, które rozpoczną się w niedzielę poprzedzającą, a które poprowadzi ks. Norbert Turczynowski. Wraz z Radą Parafialną, Radą Gospodarczą, wraz z Panią Sołtys i Radą Sołecką wspólnie organizujemy ten dzień, który wpisuje się w historię naszej parafii i Ubocza.

12. Już dziś informuję, że tego dnia ulegnie zmianie porządek sprawowanych Mszy świętych: 7.30 Wolbromów, 9:00, Rząsiny i o 12:00 Uroczysta Msza święta w Uboczu.

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

14. Dziękuję za składane ofiary.

15. Bardzo proszę o przynoszenie do kościoła niepotrzebnych świec woskowych, wosku, parafiny…

16. W przyszłą niedzielę odbędzie się składka na ubezpieczenie naszych kościołów i budynków parafialnych. Koszt ubezpieczenia to prawie 2 tys. Zł. Dziękuję za wsparcie.

17. Dziś po Mszy św. o 12:00 w Rząsinach spotkanie Rodziców dzieci rocznicowych.

18. Zapraszamy wszystkich na spotkanie biblijne 22 marca o 19 w salce katechetycznej w Gryfowie Śl. Spotkanie poprowadzi ks. Piotr Kot, biblista.

19. 8 marca przypada Dzień Kobiet. Już dziś składam serdeczne życzenia. W imieniu Pani Sołtys z Rząsin zapraszam Panie na spotkanie 8 marca o 17oo na świetlicy wiejskiej.

20. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła.

21. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

22. Wszystkim życzymy trwania w łasce Bożej i wypraszamy błogosławieństwo Pana i opiekę Maryi.


Ksiądz proboszcz Krzysztof Żmigrodzki