II NIEDZIELA RADOSNEGO OCZEKIWANIA

1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu. Adwent. W tym adwentowym czasie rozbrzmiewa wołanie św. Jana Chrzciciela „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego (…).” Jest to wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan Jezus pragnie przychodzić do nas nieustannie, ale czy my jesteśmy na to gotowi i przygotowani? Pan Bóg pragnie nas wszystkich obdarzyć swoim miłosierdziem. Czeka na każdego z nas w sakramencie pokuty i pojednania.

Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie 19 grudnia w poniedziałek.

2. W czwartek 8 grudnia obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu prosimy Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, o czystość serc oraz o pełnienie woli Bożej w naszym życiu.

3. W sobotę 10 grudnia – druga sobota miesiąca. Msza św. o godz. 15.00 i nabożeństwo do NMP Wspomożycielki Wiernych.

4. Kalendarz liturgiczny Kościoła:

- wtorek – św. Mikołaja, biskupa

- środa – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

- czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

5. Przyszła niedziela to I Niedziela miesiąca. Dlatego po zakończeniu każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę bedzię również zmiana tajemnic żywego różańca.

7. Msze św. w tym tygodniu:

- Rząsiny –środa i piątek o godz. 17.00 (są to Msze św. Roratnie)

- Ubocze – czwartek o godz. 17.00 i sobota o godz. 15.00 (są to Msze św. Roratnie)

8. Zachęcam do nabywania opłatków w wigilijnych po każdej Mszy św. w zakrystii. Można także nabyć opłatki w kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na potrzeby parafii. Zachęcam również do nabycia kalendarza seminaryjno-powołaniowego na 2023 r. Ofiara dobrowolna.

9. W sobotę 10 grudnia w Wolbromowie o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste otwarcie nowej Remizy Strażackiej. Cała uroczystość będzie miała miejsce na placu przy nowej remizie (koło boiska).

10. Ze względu na spowiedź w sobotę 10 grudnia w parafii w Mirsku i Giebułtowie, kancelaria parafialna będzie nieczynna. Jeżeli ktoś będzie miał jakąś sprawę do załatwienia w kancelarii, to zapraszam w ciągu tygodnia po każdej wieczornej Mszy św.

11. Dzisiaj, zaraz po zakończeniu Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia.

12. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych, a wszystkim życzę wszelkiego dobra i wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień!

Ks. Proboszcz Paweł Opala

I NIEDZIELA RADOSNEGO OCZEKIWANIA

1. Przeżywamy dziś I Niedzielę Adwentu. Adwent – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na narodziny Jezusa. Adwent ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego i równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa, kieruje się nasze dusze ku oczekiwaniu Jego przyjścia powtórnego na końcu czasów.

2. Dzisiaj pobłogosławimy opłatki na nasz stół wigilijny oraz wieniec adwentowy.

3. W adwencie RORATY:

Rząsiny i Ubocze o godz. 17.00 w przypisane dni każdemu z kościołów

Wyjątek to I piątek miesiąca (Rząsiny godz. 16.00; Ubocze godz. 17.30).

Prosimy dzieci o przygotowania lampionów oraz serduszek z dobrymi uczynkami.

4. Kalendarz liturgiczny Kościoła:

- środa – św. Andrzeja, Apostoła

- sobota – św. Franciszka Ksawerego, kapłana

5. W tym tygodniu mamy I czwartek miesiąca, I piątek miesiąca oraz I sobotę miesiąca. Odwiedziny chorych będą bliżej świąt Narodzenia Pańskiego.

6. W I sobotę miesiąca w Uboczu odbędzie się Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po skończonej Mszy św. o godz. 10.00.

7. Przyszła niedziela to I Niedziela miesiąca. Dlatego po zakończeniu każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę będzie również zmiana tajemnic żywego różańca.

9. Msze św. w tym tygodniu:

- Rząsiny –środa i piątek o godz. 17.00 oraz piątek o godz. 16:00

- Ubocze –czwartek o godz. 17.00; piątek o godz. 17.30; sobota o godz. 10.00.

10. Zachęcam do nabycia kalendarza seminaryjno-powołaniowego na 2023 r. Ofiara dobrowolna.

11. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych, a wszystkim życzę wszelkiego dobra i wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień!

Ks. Proboszcz Paweł Opala