Orszak Trzech Króli w Rząsinach.

Już po raz dziesiąty, z kościoła parafialnego pod wezwaniem MB Ostrobramskiej w Rząsinach, drogami parafii wyruszył barwny Orszak Trzech Króli, zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi, duszpasterstwo i samorząd wiejski. Rząsińskie orszaki organizowane są od roku 2013, a jego uczestnicy odwiedzają kolejno wszystkie miejscowości naszej parafii. Pierwszy raz, w roku 2013, orszak powędrował do oddalonego o 4,5 km Gradówka. W kolejnych latach wędrowcy odwiedzali kolejno pozostałe wsie – Ubocze i Wolbromów. Tegoroczną uroczystość Objawienia Pańskiego rozpoczęła Msza Święta sprawowana w kościele parafialnym przez ks. proboszcza Pawła Opalę. W osoby Mędrców ze Wschodu wcielili się panowie: Leszek Kozdrowski z Gradówka, Piotr Szczygieł z Ubocza i Sławomir Jasiński z Wolbromowa. Ze względu na obostrzenia sanitarne w tym roku nie odbyła się, jak w tatach poprzednich, wspólna pielgrzymka do sąsiedniej miejscowości, lecz docelowym miejscem orszaku była plenerowa polana w gospodarstwie agroturystycznym „Ranczo u Bodzia” w Rząsinach,gdzie utrudzeni pielgrzymi zostali ugoszczeni gorącą herbatą z ciastkiem oraz kiełbaską upieczoną na olbrzymim ognisku. Nie zabrakło oczywiście wspólnego śpiewu kolęd i miłych rozmów. Dziękujemy uczestnikom i do zobaczenia w przyszłym roku.

Witold Mikos

Zdj. Tomasz Citow i Paweł Lochyński

 

 

II NIEDZIELA „PER ANNUM”


1. Przeżywamy dziś II Niedzielę w ciągu roku. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem.” Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

2. W piątek 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w sobotę 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków i Babcie, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa i serdeczna pamięć!

3. Kalendarz liturgiczny Kościoła:

- poniedziałek – św. Antoniego, opata

- środa – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

- czwartek – św. Sebastiana, męczennika

- piątek – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

4. Rząsiny i Ubocze. Bardzo dziękuję za wspólne uczestnictwo w Mszach Świętych w związku z wizytą duszpasterską. Dziękuję za spotkanie w wspólną modlitwę, aby Pan Bóg dał nam wszystkim błogosławiony rok, o co się modliliśmy. Dziękuję za składane ofiary i za całą Waszą życzliwość.

5. Bardzo dziękuję także za złożone ofiary do puszek na cele liturgiczne – Bóg zapłać!

6. Msze św. w tym tygodniu:

- Rząsiny –piątek o godz. 17:00

 -Ubocze –sobota o godz. 17:00

7. Intencje Mszalne w zakładce intencje. 

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

9. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych, a wszystkim życzę wszelkiego dobra i wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień!

 

Ks. Proboszcz Paweł Opala

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Chrztu Pańskiego, która w liturgii kończy okres Narodzenia Pańskiego. Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Podziękujmy Panu Bogu za dar dziecięctwa Bożego, a także musimy sobie zdać sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi.

2. W tym roku wizyta duszpasterska z racji trwającej epidemii, ma inny charakter i przebieg. W naszych kościołach spotykamy się na wspólnej Eucharystii, a na zakończenie każdej Mszy Świętej jest udzielone błogosławieństwo dla wszystkich rodzin. Serdecznie zapraszam do włączenia się do tej wspólnej modlitwy i przyjęcia błogosławieństwa na nowy rok.

3. Msze św. w tym tygodniu:

- Rząsiny – środa i piątek o godz. 17:00

- Ubocze – czwartek i sobota o godz. 17:00

 
4. Intencje Mszalne w zakładce intencje.


5. Składam serdeczne podziękowania mieszkańcom Wolbromowa, Gradówka oraz Rząsin i Ubocza za uczestnictwo w Mszach świętych kolędowych! Także za udział w Orszaku Trzech Króli.

6. Serdeczne podziękowania kieruje także dla Pana Piotra Baszaka i wszystkich, którzy pomagali w wykonaniu i zamontowaniu nowych dwóch Krzyży, które zostały wymienione obok kościoła w Uboczu oraz za uporządkowanie terenu. Bóg zapłać!

7. Dzisiaj II Niedziela miesiąca, po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na cele liturgiczne.

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

9. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy wiele łask Bożych, a wszystkim życzę wszelkiego dobra i wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień.

11. W środę 12 stycznia w Rząsinach o godz. 14:00 – pogrzeb śp. Wandy Krzesińskiej (mieszkanki Ubocza)

Ks. Proboszcz Paweł Opala