VII NIEDZIELA w ciągu roku

1. Przeżywamy dziś VII Niedzielę w ciągu roku.

- w środę – Popielec. Rozpoczynamy Czas Czterdziestodniowego Przygotowania Paschy. Ten czas powinniśmy wypełnić pracą nad sobą. Częściej klękajmy do modlitwy, korzystajmy ze spowiedzi, adorujmy Pana. Msze święte w Środę Popielcową, z posypaniem głów popiołem, w Rząsinach o 16:00, w Uboczu o 18:00. W tym dniu obowiązuje ścisły post (jakościowy, jak w każdy piątek i ilościowy – trzy posiłki, w tym jeden do syta). Pamiętajmy też o pokutnym charakterze tego czasu i o nieuczestniczeniu w zabawach.

3. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Rząsinach po Mszy św. o 16:00, w Wolbromowie o 17:00 i w Uboczu po Mszy św. o 18:00. Zachęcamy do uczestnictwa także dzieci, zwłaszcza komunijne i rocznicowke i młodzież, zwłaszcza bierzmowaną. Gorzkie Żale śpiewane są w niedziele w Wolbromowie po Mszy św., w Uboczu między Mszami, a w Rząsinach przed Mszą świętą.

4. W piątek otaczamy modlitwą wszystkich pokrzywdzonych poprzez nadużycia niektórych duchownych.

5. Od Środy Popielcowej po raz kolejny ruszy wielkopostna akcja miłosierdzia – Post, Modlitwa i Jałmużna. Będzie można składać anonimowe karteczki z intencjami modlitwy, o którą chcemy prosić. Zachęcamy też do zdejmowania karteczek z wypisanymi potrzebami naszych najuboższych braci i sióstr. W każdym z nich Chrystus czeka na naszą odpowiedź.

7. Dziś o 15:00 na Świetlicy Pod Lotnikiem zebranie Spółki Wodnej. W imieniu zarządu prosimy o pilne przybycie.

8. Dziękuję za składane ofiary. (Ogrzewanie Domu św. Jana Pawła).

9. Zakupiliśmy nowe kontenery na śmieci z cmentarza w Uboczu. Bardzo proszę o segregowanie śmieci zgodnie z zasadami. Każdy kontener jest opisany.

10. Zapowiedzi Przedmałżeńskie: Paweł Tyniec – Wolbromów i Andżelika Ścigan – Wolbromów.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

13. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy +Damiana Barszczewskiego z Ubocza. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

14. Wszystkim życzymy ducha pokuty i wypraszamy błogosławieństwo Pana i opiekę Maryi.

VI Niedziela w ciągu roku

1. Przeżywamy dziś   VI Niedzielę w ciągu roku.

- w sobotę – święto Katedry św. Piotra Apostoła;

3. Trwają Rekolekcje Powołaniowe w WSD w Legnicy. Nasza młodzież aktywnie w nich uczestniczy.

5. Dziękuję za składane ofiary. W dwie kolejne niedziele będzie można w Uboczu złożyć ofiarę na ogrzewania Domku św. Jana Pawła.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

8. Wszystkim wypraszamy błogosławieństwo Pana i opiekę Maryi. Błogosławionych ferii.

V NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Przeżywamy dziś V Niedzielę w ciągu roku.

- w poniedziałek – św. Scholastyki, dziewicy;

- we wtorek – NMP z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorych. Msze święte z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia o 16:00 w Rząsinach i o 18:00 w Uboczu. Proszę o pomoc Chorym w przyjeździe do kościoła.

- w piątek – święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy.

3. Bardzo dziękuję Panu Grodeckiemu za bramy.

4. Bardzo dziękuję dzieciom z SP w Rząsinach i Pani katechetce Mirosławie za przepiękne Jasełka.

6. Dziękuję za składane ofiary. Dziś II niedziela miesiąca. Można wspomóc cele liturgiczne.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

9. Wszystkim wypraszamy błogosławieństwo Pana i opiekę Maryi. Błogosławionych ferii.