V NIEDZIELA
   Radości Paschalnej

1. Przeżywamy dziś V Niedzielę Radości Paschalnej.

- w poniedziałek przypada rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Zbigniewa Kiernikowskiego, pamiętajmy w modlitwie.

- w środę – św. Rity;

- w piątek – NMP Wspomożycielki Wiernych;

- w sobotę w Uboczu Uroczystości Odpustowe. O 14:00 Msza św. Odpustowa a po niej Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej im Roberta Mizgiera.

3. Przeżywamy miesiąc maj – miesiąc Maryi. Nabożeństwa Majowe o 16:00 w Rząsinach, o 17:00 w Wolbromowie, o 18:00 w Gradówku (przy powstającej kapliczce) i o 18:00 w Uboczu. W maju we wtorki Msza św. w Wolbromowie o 17:00.

4. Bardzo dziękuję za przygotowanie uroczystości Pierwszej Komunii Świętej oraz Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Te podziękowania składam na ręce rodziców oraz Pani Katechetki Alicji.

5. Organizatorzy Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej im. Roberta Mizgiera zwracają się z serdeczną prośbą o upieczenie ciast, którymi będą częstowani uczestnicy oraz widzowie festiwalu. Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc, którą od was dostajemy każdego roku. Pokrojone ciasta prosimy przynosić do Domku im. Jana Pawła II w sobotę, 26.05 od godz. 8:00 do 11:00.

6. Zwracamy się z gorącą prośbą w imieniu najbliższych ciężko chorego Piotra, który przebywa w szpitalu na oddziale intensywnej terapii i cały czas ma przetaczaną krew. W każdej chwili tej krwi może zabraknąć, wiec chcielibyśmy prosić każdego kto może o oddawanie krwi w punktach poboru krwi z dopiskiem Dla Piotra Dołęgi szpital we Lwówku Śląskim. Grupa krwi nie jest ważna ponieważ zostanie wymieniona na potrzebną. Każdy w swojej miejscowości jeżeli ma punkt krwiodawstwa może oddać krew. Od poniedziałku do środy od 9.00 do 13.00 we Lwówku Śl. Przy starym Ośrodku będzie KrwioBus.

7. Dziękuję za składane ofiary.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

11. Życzymy mocy błogosławieństwa Bożego.

IV NIEDZIELA   Radości Paschalnej

1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Radości Paschalnej. Jest to Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do Służby Bogu. Pamiętajmy w modlitwie o naszym kleryku Dawidzie.

- w poniedziałek – NMP z Fatimy;

- we wtorek – święto św. Macieja Apostoła;

- w czwartek – św. Andrzeja Boboli.

5. Rozpoczyna się Biały Tydzień. Masze święte codziennie w Uboczu o 18:00. W sobotę zaś zapraszamy wszystkich na Mszę świętą odpustową w Wolbromowie o 14:00.

6. Dziękuję za składane ofiary. Na cele dobroczynne Caritas zebraliśmy prawie 800 zł. Pieniądze wpłaciłem na właściwe konto. Dziś można wspomóc cele liturgiczne.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

10. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

- Piotr Korytowski – Ubocze i Ewelina Korytowska – Ubocze;

- Krystian Kicuła – Ubocze i Anita Nawój – Olszyna.

11. Życzymy mocy błogosławieństwa Bożego.

III NIEDZIELA   Radości Paschalnej

1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Radości Paschalnej. Jest to Niedziela Biblijna.

- w poniedziałek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba;

- w środę – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski;

3. Przeżywamy miesiąc maj – miesiąc Maryi. Nabożeństwa Majowe o 16:00 w Rząsinach, o 17:00 w Wolbromowie, o 18:00 w Gradówku (przy powstającej kapliczce) i o 18:00 w Uboczu. W maju we wtorki Msza św.       w  Wolbromowie o 17:00.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 10.30 w Uboczu Uroczystość I Komunii Świętej, a o 12:00 w Rząsinach Rocznica I Komunii Świętej. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę o 9:00 w Uboczu i o 10.30 w Rząsinach.

5. Dziś można złożyć ofiarę na ogólno diecezjalną zbiórkę Caritas z okazji Tygodnia Miłosierdzia. Dziękuję za składane ofiary.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom wypraszamy łaski Boże.

9. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

- Piotr Korytowski – Ubocze i Ewelina Korytowska – Ubocze;

- Krystian Kicuła – Ubocze i Anita Nawój – Olszyna.

10. Życzymy mocy błogosławieństwa Bożego.