zapro

 

Ogłoszenia parafialne 

1. Dzisiejszą uroczystość nazywamy także zielonymi świątkami. Kończy się okres Wielkanocny. Otwórzymy się na działanie Ducha świętego i pamietajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdzisiątnicą. 
2. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. 
3. W przyszłą niedzielę 26 maja obchodzimy uroczystość trójcy przenajświętszej. 
4. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny wspomina:
- poniedziałek: Najświętszej Maryi Pany Matki Kościoła - II dzień zielonych świąt,
- środa: św. Rity z Cascii, zakonnicy,
- czwartek: Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, 
- piątek: Najświętszej Maryi Panny Wspomożycieki Wiernych.
5. We czwartek 30 maja będzimy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwii Chrystusa - Boże Ciało. Msze św. będą odprawiane - Ubocze g. 9:00 i Rząsiny g. 12:00.
6. W sobotę 1 VI w kościele w Uboczu będziemy przeżywali odpust ku czci nawiedzenia najświętszej Maryii panny. Msza odpustowa o g. 13:00. Przewodniczy ks. Dawid Dziedziejko. Po mszy św. będzie Festiwal Pieśni Religijno - Patriotycznej im. Roberta Mizgiera. 
7. W niedzielę 2 VI w kościele w Wolbromowie - odpust ku czci św. Jana Nepomucena. Msza s. o g. 13:30 - przewodniczy ks. Dawid Dziedziejko. 
8. Także w niedzielę 2 VI w Rząsinach odbędzie się festyn - Dzień Rodziny w szkole podstawowej od g. 13 do 17. Bosiko przy szkole. Program: darmowe dmuchańce, występy uczniów - przedstawienie "Mały książę", stanowiska warsztatowe dla dzieci, loteria fantowa, pierwsza pomoc z OSP Rząsiny i Ubocze, płatna strefa gastronomiczna. Zapraszam serdecznie!
9. Msze św. w tym tygodniu:
- Rząsiny - piątek g. 18:00
- Ubocze - poniedziałek, wtorek, środa, czwartek g. 18:00, piątek g. 19:00, sobota g. 18:00
- Wolbromów - we wtorek nie będzie tutuaj mszy św, zapraszam do Ubocza (biały tydzień). 
10. Nabożeństwa majowe są odprawiane przed każdą wieczorną mszą św. o g. 17:30. Ubocze w piątek proszę litanie odmówić samemu przed mszą św. 
11. Bardzo dziękuję za posprządanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. 
12. Wszystkim jubilatmo i solenizantom wypraszamy wiele łask Bożych a wszystkim życzę wiele mocy błogosławieństwa Bożego na ten nowy tydzień. 
13. Ubocze - dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za przygotowanie kościoła, za posprzątanie, za dekorację kościoła, za wykoszenie trawy - Bóg zapłać!
14. Prymicje: 25.05 sobota g. 12:00 katedra legnicka- święcenia kapłańskie diakona Dawida Dziedziejko. Wyjazd autokarem g. 9:00 Ubocze. 26.05 niedziela - uroczystość prymicyjna ks. Dawida Dziedziejko: g. 10 błogosławieństwo rodziców ks. Dawida w domu rodzinnym, g. 10:30 przyjazd prymicjanta na plebanię w Rząsinach i wspólna modlitwa ze zgromadzonymi wiernymi, g. 11 - przywitanie prymicjanta w drzwiach kościoła przez ks. proboszcza i rozpoczęcie uroczystej eucharystii prymicyjnej. Na koniec błogosławieństwo prymicyjne. Po skończonej eucharystii wszyscy parafianie i goście są zaproszeni na przyjęcie do agroturystki "na uboczu" w Uboczu. Prośba o dostarczeni ciast w piątek i w sobotę od. g.17:00. 

Ksiądz probosz Paweł Opala.